VMware Workstation 15.5.5 Pro İndir

Bu yazımızda, Windows ve Linux işletim sistemlerinde sanal makine kurmanızı sağlayacak harika bir program olan VMware Workstation 15 indirme bağlantılarını sizler için paylaştık.

VMware Workstation İndir

Windows ve Linux İçin VMware Workstation 15 (15.5.5) Nasıl İndirilir?

VMware Workstation 15, tek bir Windows veya Linux PC üzerinde çoklu işletim sistemleri çalıştıran harika bir sanallaştırma yazılımıdır. VMware, 15 Mayıs 2019’de sanallaştırma programının yeni sürümü olan VM Workstation/Player 15.5.5 Pro yayınladı.

VM Workstation Pro’nun yeni görsel teması, kullanıcılara harika bir görünüm sunmaktadır. Bu sürüm, en güncel Windows ve Linux işletim sistemlerini desteklemektedir.

VM Workstation/Player tek bir fiziksel bilgisayar üzerinde birden fazla sanal işletim kurmanıza olanak sağlar. Birçok sistem yöneticisi sanallaştırma teknolojisi ürünü olan VM Workstation programını kullanmaktadır.

Pro sürümü daha da güçlenerek liderliğini devam ettirmektedir. Bu programın yeni sürümünde virtual machines için güvenlik üst düzeye çıkarıldı. Bu yazılım ile sanal makine oluşturduktan sonra, güncel işletim sistemlerini de kurabilir ve kullanabilirsiniz.

Pro sürümü ücretli bir programdır ve satın almadan önce 30 gün ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Eğer sanal makine programını satın almak istemiyorsanız, 30 gün ücretsiz deneyebilir ve daha sonra karar verdiğinizde satın alabilirsiniz.

Bu sanallaştırma yazılımı sadece Windows işletim sistemlerini desteklemez. Dolayısıyla Linux, Fedora, Linux Mint veya Red Hat gibi diğer işletim sistemlerini de destekler.

VM Workstation indirdikten sonra, bilgisayarınıza kolaylıkla kurabilirsiniz. Eğer Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Windows 10 üzerinde VMware kurulumu adlı yazımıza göz atabilir ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

2011 veya daha sonra piyasaya sürülen İşlemciler (CPU) kullanan sistemler tarafından desteklenmektedir. Sanal pc oluşturma programını desteklemeyen sistem gereksinimleri ise şunlardır:

 • Intel Atom processors based on the 2011 Bonnell micro-architecture. For example, Atom Z670/Z650 and Atom N570.
 • Systems using Intel Atom CPUs based on the 2012 Saltwell micro-architecture. For example, Atom S1200, Atom D2700/D2500, and Atom N2800/N2600.
 • Systems using AMD CPUs based on the Llano and Bobcat micro-architectures. For example, code-named Hondo, Ontario, Zacate, and Llano.

Bu sanallaştırma yazılımı ayrıca 2010 Westmere micro-architecture mimarisine dayalı, Xeon 5600, Xeon 3600, Core i7-970, Core i7-980, and Core i7-990 işlemciler kullanan sistemleri de desteklemektedir.

Yenilikler

Workstation/Player 15.5.5 sürümü birçok güvenlik ve bug düzeltmeleri ve aşağıdaki host ve guest sistemleri içerir.

 1. Windows 10 ana bilgisayar VBS desteği: VMware Workstation 15.5.5 artık Hyper-V özelliklerine sahip Windows ana bilgisayarlarında çalışmaktadır.
 2. Aşağıdakiler, Hyper-V özellikli bir ana bilgisayarda VMware Workstation’ı çalıştırmak için minimum gereksinimdir:
  • CPU Gereksinimleri:
   Intel Sandy Bridge veya daha yeni bir CPU
   AMD Bulldozer veya daha yeni bir CPU
  • Ana Bilgisayar İşletim Sistemleri:
   Windows 10 20H1 build 19041.264 veya daha yenisi
  • Yeni Konuk İşletim Sistemleri için destek:
   Windows 10 20H1
   Ubuntu 20.04
   Fedora 32
  • Yeni İşletim Sistemleri için destek:
   Windows 10 20H1
   Ubuntu 20.04
   VMware Workstation 15.5.5 Pro ayrıca performans iyileştirmeleri, hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri içerir.

   Yeni İşletim Sistemi Desteği

Aşağıdaki sistemler VMware Player için bir yeniliktir.

 • Windows 10 1803
 • Ubuntu 18.04
 • Fedora 28
 • RHEL 7.5
 • CentOS 7.5
 • Debian 9.5
 • OpenSuse Leap 15.0
 • FreeBSD 11.2
 • ESXi 6.7

Aşağıdaki sistemler VM 15.5.0 Pro için bir yeniliktir.

 • Windows 10 1803
 • Ubuntu 18.04
 • Fedora 28
 • RHEL 7.5
 • CentOS 7.5
 • Debian 9.5
 • OpenSuse Leap 15.0
 • FreeBSD 11.2
 • ESXi 6.7

   DirectX 10.1 Özelliği

DirectX 10.1, DirectX 10.0 üzerinde bir artımlı güncellemedir. Çok örnekli kenar yumuşatma (MSAA) desteği ile daha yüksek görsel kalite sağlar. DirectX 10.1 ayrıca Shader Model 4.1 ve Cubemap Array’ı da destekler.

   Hardware version 16

 • DirectX 10.1 support
 • Graphics memory up to 3GB

   REST API

HTTP veya HTTPS üzerinden standart JSON kullanarak ortak makine görevlerini otomatikleştirmek için Workstation RESTful API’sini kullanabilirsiniz.

 • Virtual machine inventory management (VM Envanter Yönetimi)
 • Virtual machine power management (VM Güç Yönetimi)
 • Networking management (Ağ Yönetimi)

   VCSA 6.7 desteği

Workstation Player ile, VM 15.5.0 Player’da VCSA 6.7 (vCenter Sunucu Uygulaması) import edebilir ve çalıştırabilirsiniz.

   Makineye Otomatik USB Bağlama (Bu Sadece Windows Özelliğidir.)

İş istasyonu Pro’yu bağlantı kuralı hatırlamak için yapılandırdığınızda, USB aygıtları otomatik olarak açık bir makineye bağlanabilir.

   Yüksek DPI Desteği

Yüksek DPI ile ilgili özellikler, ana bilgisayar ve virtual makinenin işletim sisteminin Windows 10 sürüm 1703 veya daha sonraki bir sürümünü gerektirir.

Ana bilgisayar düzeyi yüksek DPI desteği: İş İstasyonu arayüzü, ana bilgisayar düzeyini DPI değişimini otomatik olarak algılar ve yeni DPI ile uyumlu olacak şekilde düzeni otomatik olarak ayarlar.

Konuk DPI ana makine ile senkronize edilir: Ana bilgisayar tarafında bir DPI değişikliği olduğunda, konuk işletim sistemi DPI’yı ana bilgisayar DPI ile eşleşecek şekilde ayarlar. Bu özellik için VM Tools 10.3.2 gereklidir.

Linux ve Windows İçin VMware Son Sürüm 15 Pro (15.5.5) 64 Bit Edinme

VMware Professional sanallaştırma programı özellikleri ve sistem gereksinimlerinden bahsettikten sonra, VMware Workstation 15’i bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz.

VMware Pro’yu hem Windows hemde Linux işletim sistemleri üzerinde çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Windows ve Linux sistemler için VM Workstation programını aşağıdaki bağlantılardan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Windows İçin VMware Workstation 15 Pro 64 Bit

Windows 7,8,8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri için VMware 15 Pro 64 Bit indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Programı İndirin

Linux İçin VMware Workstation 15 Pro

Ubuntu, Debian, openSUSE, Linux Mint gibi Linux tabanlı işletim sistemleri için VMware 15 Pro indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Programı İndirin

Windows’ta Sanal Makine Programı Kurulumu

Windows 10 işletim sistemi üzerinde VMware programını kurmak ve yapılandırmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız!

Sanallaştırma Yazılımı Kurulumu

Adım Adım Sanallaştırma Yazılımı Kurulumu

Windows için VM programını bilgisayarınıza indirdikten sonra, kurulum yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!


VMware Workstation 14 Pro

VMware 14.1.3 sürümü 14 Ağustos 2018 tarihinde piyasaya sürüldü. VM Workstation 14 Pro indirmek için aşağıdaki bağlantılara göz atınız.

Windows İçin VM Workstation 14.1.3-9474260 İndir

VM-Full-14.1.3-9474260.exe dosyasını bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Programı İndir

Linux İçin VM Workstation 14.1.3-9474260.x86_64.bundle 32/64 Bit İndir

VM-Full-14.1.3-9474260.x86_64.bundle dosyasını bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Programı İndir

Windows işletim sistemi üzerinde kullandığınız varolan 14.1.2 sürümünü 14.1.3 sürümüne yükseltmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

   Adım 1

Sanallaştırma programını açınız ve Help (Yardım) ve ardından Software Updates (Yazılım Güncellemeleri) seçeneğine tıklayarak devam edin.

Help / Software Updates

   Adım 2

Güncellemeleri kontrol etmek için Check for Updates butonuna tıklayınız.

Check for Updates (Güncellemeleri Denetle)

   Adım 3

Yazılım güncelleme aracı VM 14 Pro sanallaştırma programının son sürümünü belirledikten sonra Download and Install (İndir ve Kur) butonuna tıklayarak programı güncelleyebilirsiniz.

Yazılım Güncellemeleri


Windows Üzerinde Kurulum

Yeni sürümü indirdikten sonra Windows 10 işletim sistemi üzerinde adım adım kurulum yapmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Workstation 14 Kurulumu

Linux Üzerinde VM Yazılımı Kurulumu

Linux/Ubuntu üzerinde de bu sanallaştırma yazılımını çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Ubuntu 18.04 üzerinde adım adım VMware yazılımını indirmek ve kurmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

Ubuntu'da VM Workstation Kurulumu

Mac Üzerinde VM Fusion Kurulumu

VM Workstation indirdikten sonra dosya uzantısı .exe olduğunu görebilirsiniz. Windows işletim sistemlerinde bir programın kurulum dosya uzantısı .exe‘dir. Mac üzerinde VM Workstation yerine VM Fusion kullanılmaktadır.

Sonuç olarak, bir Mac bilgisayarı üzerinde VM Fusion sanallaştırma programı kullanılır. macOS Mojave üzerinde VMware Programını indirmek ve kurmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

Fusion Kurulumu

   Video

Eğer Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Windows 10 üzerinde VMware 14 kurulumu adımlarını aşağıdaki videoyu izleyerek gerçekleştirebilir ve bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!


VMware Workstation 12

VMware, VMware Workstation 12 Pro sürümü için 12.5.5 sürüm güncellemesini duyurdu. VMware 12 Pro kullanıcıları bu güncellemeyi ücretsiz olarak indirebilir ve kurabilir.

VMware Workstation programını bildiğiniz gibi sanallaştırma programıdır ve bilgisayarınıza sanal makinalar kurabilmenize izin verir. VMware 12.5.5 güncellemesi birçok yenilik içermektedir.

VMware 12.5 sürümünü indirdikten sonra kullanmakta olduğunuz VMware sanallaştırma programını kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. VMware 12.5 güncellemesi hata düzeltme, güvenlik güncellemeleri ve performans geliştirmeleri içermektedir.

Yenilikler

Yeni gelen özelliklere göz atacak olursak, ciddi anlamda gereken bir özelliğin geldiğini görebilmekteyiz. Bu özellikler şunlardır;

1. Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi

2. Windows Server 20016 Desteği

Bu sürümü indirmek isteyen kullanıcılar buradan VMware sitesinden Trial (Deneme) sürümünü indirebilir ve bilgisayarlarına kurabilirler. VM Workstation 12.5.5 kullanabilmek için sisteminiz 64 Bit olması gerekir.

VMware sanallaştırma programını ayrıca aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Programı İndir

   Video

Windows 10 üzerinde adım adım kurulum için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!

   Son Söz


Bu yazımızda, Windows ve Linux sistemler üzerinde birden çok sanal makine çalıştırmanıza izin veren ve en yaygın kullanılan VM Workstation Pro’nun indirme linklerini sizler için yayınladık. Sanallaştırma programını 30 gün ücretsiz deneme süresinden sonra satın almanızı öneririz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Disk Kapasitesini Arttırma
Sanal Makine Clone Alma
Sanal Bilgisayar Oluşturma
Snapshot Alma
Clone Alma

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You cannot copy content of this page