Kategori: macOS

macOS Sonoma 14 ISO İndir

Bu yazımızda Apple’ın mükemmel işletim sisteminin son sürümü olan macOS Sonoma 14 ISO dosyasını hazırladık ve paylaştık.

Bu imaj dosyasını VMware Workstation, Fusion, ESXi, VirtualBox ve Parallels üzerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu imajı fiziksel Mac bilgisayarınızı yükseltmek veya güncellemek için de kullanabilirsiniz.

macOS Sonoma 14 ISOContinue Reading…

macOS Ventura 13 ISO İndir

Bu yazımızda, yazılım geliştiricilerin yaygın olarak tercih ettiği işletim sistemlerinden biri olan macOS Ventura (macOS 13) ISO dosyasını hazırladık ve paylaştık.

VMware Workstation, Oracle VM VirtualBox, Parallels veya vSphere ESXi sanallaştırma platformları için ISO kurulum imaj dosyasını edinebilirsiniz.

macOS Ventura 13 ISOContinue Reading…

macOS Monterey 12 ISO İndir

Bu yazımızda, sanallaştırma özelliğini destekleyen bilgisayarlarınızda VMware Workstation, VirtualBox veya VMware Fusion gibi sanal makine yazılımlarını kullanarak bir Apple işletim sistemi kullanabilmeniz için gerekli olan macOS Monterey 12 ISO dosyasını sizler için hazırladık.

macOS Monterey 12 ISO İndirContinue Reading…

macOS Big Sur 11 ISO İndir

Bu yazımızda, sanallaştırma özelliğini destekleyen fiziksel bilgisayarlarınızda VMware Workstation, VirtualBox, Fusion ve vSphere ESXi sanal makinelerde sistem testleri yapabilmeniz veya geliştirdiğiniz yazılımları test edebilmeniz için Apple Mac bilgisayarlarınızda çalışan macOS işletim sisteminin Big Sur (11) sürümünün ISO dosyasını sizler için hazırladık.

macOS Big Sur 11 ISO İndirContinue Reading…

Mac PC’de macOS Üzerinde SecureCRT Kurulumu

Şirketler, yakındaki ve uzaktaki bilgisayar ağları arasında güvenli bir şekilde veri göndermek için sunucuları giderek daha fazla kullanıyor. Ancak bazen çok güvenli olmayabilir. Kötü insanlar, güvenli olmayan bir uzak masaüstü bağlantı noktasından girebilir. Bu nedenle bilgisayarlara uzaktan erişim sağlayan araçlar günlük işler için çok önemlidir. SecureCRT, insanların SSH, Telnet ve rlogin gibi farklı yöntemleri kullanarak bağlantı kurmasına yardımcı olur.

Bu, uzaktaki cihazlara ve sunuculara yapılan bağlantıların güvenli olmasını sağlayan harika bir araçtır. Bu yazımızda macOS sistemi gibi Apple Mac üzerinde SecureCRT kurulumu adımlarına bakacağız. Ayrıca ağdaki bir cihaza veya sunucuya uzaktan nasıl bağlanacağınız konusunda da size rehberlik edeceğiz.

Mac PC'de macOS Üzerinde SecureCRT KurulumuContinue Reading…