Kategori: VMware Workstation

openSUSE Leap 15 (15.4) Üzerinde VMware Workstation 17 Pro Kurulumu

Bu faydalı rehberde, güçlü bir sanallaştırma yazılımı olan VMware Workstation 17 Pro’nun nasıl kurulacağını ve kullanılacağını adım adım açıklayacağız. Bu harika araçla, sunucu bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılan openSUSE Leap 15 (15.4) Linux sistemi üzerinde sanal makineler oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Windows gibi konuk makineler de yapabilirsiniz. Sanal makinelerin dünyasına dalmak istiyorsanız bu makale tam size göre!

openSUSE PC'ye VMware Workstation KurmaContinue Reading…

Windows XP Üzerinde VMware Tools Kurulumu

Modern bilgi işlem çağında elbette sanallaştırma olmaz olmazlardan biridir. Çünkü tek bir fiziksel makinede birden çok sistem çalıştırabiliriz. Özellikle VMware Workstation Pro veya Player ile Windows XP kullanabiliriz. Ancak, guest makinede tam performans almak için VMware Tools kurmamız gerekir.

Sadece Windows XP değil, diğer tüm Microsoft veya Linux tabanlı sistemlerde bunu yapmalıyız. Bu yazımızda, XP’nin hem performansını hemde işlevselliğini arttıracağız. Bunu yapmak için ise bahsettiğim VMware Tools kuracağız.

Windows XP VM'ye VMware Tools KurmaContinue Reading…

Kali Linux 2024 Üzerinde VMware Workstation 17 Pro Kurulumu

Bu yararlı rehber, VMware Workstation 17 Pro’nun Kali Linux 2024 üzerinde nasıl kurulacağını adım adım gösterecektir. VMware Workstation, bilgisayarınız için gerçek ana makinenizin içindeki bir oluşturucu gibidir. Yani, gerçek bilgisayarınız üzerinde sanal bir bilgisayar oluşturmanıza yardımcı olan güçlü bir programdır. Bu programla Windows, Linux ve macOS gibi farklı PC sistemlerini kendi sanal sisteminizde kullanabilirsiniz.

Kali Linux PC’nizde sanal makine kullanmanız ana bilgisayarınızda hiçbir şeyi değiştirmez. Böylece herhangi bir yazılımı güvenle deneyebileceğiniz veya güvenli bir alanda görevleri gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca hem program oluşturanlar hem de PC sistemlerini yönetenler için son derece kullanışlıdır. Bu nedenle, gerçek alanlarını bozma endişesi duymadan bu hayali alanda bir şeyler deneyebilirler.

Kali Linux PC'ye VMware Pro KurmaContinue Reading…

VMware Workstation 17 Pro Üzerinde Kali Linux 2024 Kurulumu

Siber tehditler gelişmeye devam ettikçe etkili ağ güvenliği önlemlerine ihtiyaç duyarız. Bu yüzden, hem sistemimin hem de ağımızda güvenlik açıklarını incelemeliyiz. Güvenlik açıklarından ziyade ayrıca sızma testleri için genellikle Kali Linux dağıtımını kullanırız.

Bu yazımızda Windows 11 & 10 64 bit bilgisayar üzerinde VMware Workstation 17 Pro ile Kali Linux 2024 sürümünü kuracağız. Bu, en popüler sanallaştırma yazılımı olup alternatiflerine oranla daha yüksek performans sağlar. Ayrıca kullanım basitliği nedeniyle giriş seviyede olsanız da önemli değil. Çünkü, bu güçlü araç sayesinde sanal makineleri kolayca kullanabilirsiniz.

VMware Workstation Üzerinde Kali Linux KurulumuContinue Reading…