Kategori: Bilgisayar

Blog Nedir, Ne İşe Yarar? | Blog Yazmanın Temellerini Anlamak

Blog, bir veya daha fazla yazarın metinlerini veya makalelerini kronolojik olarak derleyen bir web sitesidir. Genellikle okuyucular her parçaya yorumlarını yazabilirler. Yazar, bir diyalog kurmak için onlara yanıt verebilir. Ek olarak, her blogun tasarımı kendine özgüdür. Kişisel, gazetecilik, ticari, kurumsal, teknolojik ve eğitim alanlarına hitap eder.

Blog Nedir, Ne İşe Yarar?Continue Reading…

W3C (World Wide Web Consortium) Nedir? | Tanımı ve Özellikleri

W3C, World Wide Web Consortium anlamına gelen bir grup, birçok kuruluşa sahiptir. İnternet için temel kurallar ve yönergeler oluşturmak için bir ekip olarak çalışırlar. Bu kurallar, web sitelerinin ve çevrimiçi içeriklerin herkes için iyi çalışmasını sağlamaya yardımcı olur.

W3C’deki kişiler bunun için tam zamanlı olarak çalışır ve fikirlerini katkıda bulunmak isteyen diğerlerinden yardım alır. Birlikte, interneti herkesin kullanımı için daha iyi hale getirirler!

W3C Nedir?Continue Reading…

XML (Extensible Markup Language) Nedir?

XML, eXtensible Markup Language kısaltmasıyla bilinen, web tasarımında kullanılan HTML gibi anlaşılır bir dildir. XML, e-ticarette çeşitli bilgilerin uygulamalar, bilgisayarlar ve dijital ortamlar tarafından doğrudan temsil, depolama ve veri iletimine olanak sağlar.

XML Nedir?Continue Reading…

SWF (ShockWave Flash) Nedir?

SWF, Adobe Systems Incorporated tarafından geliştirilen Flash yazılımıyla ilişkilendirilen bir dosya türüdür. Ayrıca, eğlence için küçük animasyon dosyaları oluşturmak için kullanılan bir formatı FutureWave Software tarafından geliştirilmiştir.

SWF Nedir?Continue Reading…