macOS Mojave 10.14 ISO İndir

Apple, macOS 10.14 Beta 1’i duyurdu. macOS Mojave’nin göze çarpan özelliklerinden biri Gece Modu (Karanlık Mod) özelliğidir. Bu sürüm ayrıca macOS High Sierra 10.13.5’e göre daha yüksek performans sergilemektedir.

macOS Mojave 10.14 ISO İndir

macOS Mojave İmajı İndirme

Apple şimdilik Mojave’nin beta 1 sürümünü geliştiriciler için sundu. Mojave’nin yeniliklerinden biri de tamamen yeniden tasarlanan Mac App Store’dur. Yeni App Store uygulaması kullanıcılara daha kolay kullanım ve erişim imkanı sağlamaktadır.

Apple macOS Mojave yenilikleri hakkında daha fazla bilgi almak için bu adresi ziyaret ediniz.

Mac OS Mojave’nin beta sürümü yayınlanmasına rağmen bir çok kullanıcı sistemlerini güncelledi. Eğer siz de sisteminizi macOS 10.14’e güncellemek istiyorsanız, önce macOS bilgisayarınızı meydana gelebilecek hatalar için yedeklemenizi öneririz.

Bu yazımızda, Mojave işletim sistemini VMware Workstation, Oracle VM VirtualBox, VMware Fusion veya VMware ESXi sanallaştırma programlarından birini kullanarak kurmanız için ISO dosyasını hazırladık.

Bir sanal makine üzerine macOS 10.14 kurulum imaj dosyasını ekledikten sonra kuruluma hemen başlayabilirsiniz. Eğer iMac veya MacBook bilgisayarınız üzerinde macOS Beta indirip kurmak istiyorsanız, bir Apple Developer geliştirici hesabına sahip olmanız gerekir. Apple Developer hesabı oluşturduktan sonra, macOS Developer Access Utility aracını indirerek bu güncellemeyi Beta olarak bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, macOS High Sierra işletim sistemi ISO dosyalarını sizler ile paylaştık. Eğer macOS 10.13.5 sürümünü kurmak istiyorsanız, macOS High Sierra Kurulumu yazımıza göz atabilirsiniz.

VirtualBox, ESXi ve VMware İçin macOS Mojave İmaj Dosyası İndir

VirtualBox, VMware Workstation gibi sanallaştırma programları ile bu ISO dosyasını kullanabilirsiniz. Bu ISO dosyasını test ettik ve sorunsuz olarak çalışmaktadır. Ayrıca kurulum imajını bilgisayarınıza indirdikten sonra eğer Windows işletim sistemi üzerinde açmaya çalışırsanız ISO Corrupted Hatası alacaksınız.

macOS ISO dosyası Windows üzerinde açılmayacaktır! Sadece macOS için yeni bir sanal makine oluşturunuz ve ISO dosyasını sanal makineye ekleyiniz ve daha sonra kuruluma başlayınız!

macOS Mojave 10.14 ISO dosyasını bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

ISO Full Version İndir

Beta 1 ISO İndir

Güncelleme (26 Temmuz 2018): macOS High Sierra 10.13.6 Yayınlandı!

   Güncelleme (29 Temmuz 2019)

Apple, geliştiriciler için macOS 10.14.6’yı kullanıma sundu. Eğer macOS Mojave’yi daha önce kurduysanız, Mac App Store’ı açınız ve Güncellemeler’den bu sürümü bilgisayarınıza indiriniz ve kurunuz.

   VMware ile Kurulum

VMware sanallaştırma programını kullanarak sanal makine üzerinde macOS 11 kurmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

VMware Üzerinde macOS Kurulumu

   ESXi ile Kurulum

İmaj dosyasını indirdikten sonra, VMware ESXi üzerinde Mojave yüklemek için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

ESXi Üzerinde Mac OS Mojave Kurulumu

   Son Söz


Bu yazımızda, sanal makineler üzerinde macOS kullanabilmek için macOS 10.14 imaj dosyasını sizler için hazırladık ve paylaştık. Sonraki yazılarımızda, macOS Mojave yüklemesi hakkında yazılar yayınlayacağız. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


VMware Unlocker İndir
macOS Üzerinde VMware Fusion Kurulumu
macOS Üzerinde Windows Programlarını Çalıştırma
macOS İçin VMware Tools İndir
macOS İçin VMware Tools Kurulumu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: