Windows Server 2019 İçin Microsoft Project Honolulu İndir

Microsoft, geçtiğimiz haftalar Server 2019 Preview sürümü yanında ayrıca Project Honolulu Technical Preview sürümünü de Windows Insider Programı’nda yayınlandı.

Windows Server 2019 İçin Microsoft Project Honolulu İndir

Microsoft Project Honolulu Nedir?

Microsoft’un Honololu projesi, bir sunucu üzerinde tüm yönetimsel araçları merkezi olarak yönetmenize izin veren bir web tabanlı Windows Sunucu Yönetim programıdır. Project Honolulu ile bir browser aracılığı ile ağ üzerindeki tüm sunucularınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Honolulu kurulumu yaptıktan sonra, sunucu üzerindeki donanım bileşenlerini ve kaynak kullanımını gösteren ana ekran ile karşılaşırsınız. Project Honolulu bağlanmak istediğinizde, Internet Explorer tarayıcının desteklenmediğini göreceksiniz. Bu yüzden, Project uygulaması, Google Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarını desteklemektedir.

Honolulu uygulaması, HTML5 desteklediğinden dolayı İnternet üzerinden sunucularınızı tek bir tarayıcı üzerinden yönetebileceksiniz.

Microsoft’un Honolulu Projesi hakkında daha fazla bilgi için https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/manage/honolulu/honolulu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft Honolulu Project İndir

Bu uygulamayı indirmek için önce Windows Insider Programı’na kayıt olmanız gerekir. Insider programına kişisel Microsoft hesabınız ile üye olabilirsiniz.

Windows Insider Programı’na https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewserver adresinden ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz.

Insider programına kayıt olduktan sonra, indirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

   Adım 1

Windows Insider Programı arayüzünde kaydırma çubuğunu aşağıya kaydırınız.

Windows Server Insider Preview

   Adım 2

Honolulu yazılımını indirmek için, Honolulu Technical Preview 1803 üzerine tıklayınız.

Project Honolulu Technical Preview 1803

   Adım 3

Sunucunuz için Project Honolulu bilgisayarınıza indirilmeye aşağıdaki gibi başlayacaktır. Son olarak, programın adı ve uzantısı HonoluluTechnicalPreview1803.msi olduğundan emin olunuz.

Downloading Software

Microsoft Honolulu Yazılımı Kurulumu ⇒ Video

Sunucunuz üzerine bu yazılımı kurmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz


Bu yazımızda, Windows Server 2019 Technical Previw (Teknik Önizleme) için Microsoft’un ücretsiz programı olan Project Honolulu nasıl indirilir inceledik. Sonraki yazımızda, sunucu üzerinde Honolulu uygulaması nasıl kurulur adım adım inceleyeceğiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Windows Server 2019 İndir
♦ VMware Workstation 14 Windows Server 2019 Kurulumu
♦ Oracle VM VirtualBox Windows Server 2019 Kurulumu
♦ Virtualization Technology Nedir?
♦ Hypervisor Nedir?

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir