iTunes Kurtarma Modu Kullanarak iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü

Apple’ın iPhone akıllı cep telefonları ve iPad aygıtlarında kilit ekranında parolanın veya desenin birden fazla kez yanlış girilmesi durumunda iPhone Etkin Değil hatası ile karşılaşabilirsiniz.

iTunes Kurtarma Modu Kullanarak iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü

iPhone Etkin Değil Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone, iPad veya iPod aygıtınızın kilit şifresini unuttuysanız ya da bu hata ile karşılaşıyorsanız, telefonunuzun kilit şifresini sıfırlamak veya resetlemek için iPhone kurtarma modunu kullanabilirsiniz.

Bu sorun genellikle kilit şifresini 6 kez yanlış girdiğinizde karşılaşırsınız. iPhone kurtarma modunu kullanarak bu sorunu kolayca giderebilir ve telefonunuzu tekrar kullanabilirsiniz.

iPhone Recovery Mode (Kurtarma Modu) Ne Zaman Kullanılır?

  1. Apple telefonunuzda sürekli kilitlenmeler veya donmalar oluyorsa, kurtarma modu ile bu sorunu çözebilirsiniz.
  2. Güncelleme yaparken bir sorun yaşadınız ve telefonunuz açılmıyorsa, kurtarma modu ile bu sorunu çözebilirsiniz.
  3. Apple telefonunuzun kilit ekranında birden çok yanlış şifre girdiyseniz, telefonunuzu kurtarma modu ile yeniden yükleyebilirsiniz.
  4. Bu yazıda anlatılan hata ile karşılaşıyorsanız, kurtarma modu ile bunu çözebilirsiniz.

iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

Bu hatayı aşağıdaki görüntüden inceleyebilirsiniz. Bu sorunu gidermek için kurtarma modunu kullanabilirsiniz.

Etkin Değil Sorunu

iTunes programını kullanarak kurtarma modu ile Apple etkin değil hatasını gidermek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

   Adım 1

Öncelikle, Windows 10 sisteminize iTunes programını buradan bilgisayarınıza indiriniz ve kurunuz.

Apple iTunes Programı

   Adım 2

Telefonunuzu kurtarma moduna geçirmek için orjinal Apple USB kablosuna ihtiyacınız vardır. USB kablosunun bir ucunu bilgisayara takınız ve diğer ucunu iPhone’nunuza takmadan önce telefonunuzu kapatınız.

Telefonunuzun Home tuşuna basılı tutarken USB kablosunun diğer ucunu iPhone aygıtınıza takınız. iTunes programı otomatik olarak açılacak ve aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

Kurtarma Modu

   Adım 3

iTunes açıldıktan sonra iPhone güncelleme veya geri yükleme penceresinde Geri Yükle butonuna tıklayınız. iTunes aygıtınız için gerekli dosyaları İnternet’ten indirecek ve kuracaktır. iPhone’nunuz geri yüklenirken USB kablosunu çıkarmayınız ve bekleyiniz.

Geri Yükle

iPhone aygıtınız geri yüklendikten sonra, telefonunuz yeniden başlayacak ve iCloud hesabı penceresinde oturum açtıktan sonra yedeklerinizi telefonunuza tekrar geri yükleyebilir ve kullabilirsiniz.

   Son Söz


Bu yazımızda, iPhone Etkin Değil iTunes’e bağlanın hatasını kurtarma modunu kullanarak giderdik. Eğer telefonunuzu geri yüklerken bir hata ile karşılaşırsanız, başka bir USB kablosu ile aynı işlemleri tekrar yapınız. Recovery mode kullanımı sırasında, Apple’ın orjinal USB kablosunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


iPhone 7 Özellikleri
♦ iPhone iCloud Hesabı Kaldırma
♦ Google Play’den Uygulama İndirme
Mac Üzerinde Windows Programı Çalıştırma
VMware ile macOS High Sierra Kurulumu

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir