iPhone iCloud Hesabı Kaldırma

iCloud nedir? iCloud, dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, müziklerinizi ve uygulamalarınızı yedekler ve tüm cihazlarınızda güncel tutar. iCloud açtıktan sonra, iPhone veya Mac‘iniz üzerinde yaptığınız tüm değişiklikler diğer aygıtlarınızda senkronize olur.

iPhone iCloud Hesabı Kaldırma

Apple iPhone iCloud Kaldırma

Apple cep telefonunuz üzerinde açtığınız iCloud ile telefonunuz üzerindeki tüm dosyalarınızı güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Fakat bazı durumlarda iCloud hesabınızı kaldırmanız gerekebilir. Eğer hesabınızın şifresini biliyorsanız, kaldırma işlemi çok kolaydır.

Kullanmakta olduğunuz cep telefonunuzun hesap şifresini bilmiyorsanız, hesabınızı kesinlikle kaldıramazsınız. iPhone’un eski IOS sisteminin açıklarından dolayı eskiden birkaç yöntem ile iCloud hesapları kaldırılabiliyordu. Fakat, Apple bu gibi durumlar için IOS yazılımını sıkça güncellediği için artık böyle durumlar yaşanmamaktadır.

Telefonunuzu satmadan önce, telefonunuzdan mutlaka iCloud hesabını kaldırmanız ve telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. iCloud genellikle, iPhone’un ilk yapılandırması için gereklidir. Telefonunuzu satın alan kişi Outlook veya Gmail hesabı ile bir hesap açabilir ve tekrar iCloud açabilir ve kullanabilir.

Şifresi Unutulan iPhone iCloud Nasıl Kaldırılır?

Şifresini unuttuğunuz bir iPhone’nunuz varsa, telefon kullanılabilir durumdayken iCloud hesabını biraz da olsa kaldırma şansınız vardır. Burada unutulmaması gereken nokta ise, iCloud hesabını kaldırmak IOS sürümü ile ilgilidir çünkü Apple sürekli IOS yazılımını güncellemekte ve açıklarını kapatmaktadır.

Şifresi unutulan ve kullanılabilir halde olan bir iPhone’nun iCloud hesabını silmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. iPhone üzerinde Ayarlar uygulamasını açınız ve iCloud‘u açınız.
 2. iCloud şifreniz sorulduğunda rastgele bir şifre yazınız ve Bitti butonuna tıklayınız.
 3. Şifrenizin hatalı olduğunu bildiren uyarı penceresinde Tamam‘a ve ardından İptal butonuna tıklayınız.
 4. Tekrar hesabınızın üzerine tıklayınız ve Açıklama kısmındaki içeriği siliniz ve Bitti butonuna tıklayınız.
 5. Bu kez iCloud ana sayfasına yönlendirileceksiniz ve bu pencerede iPhone’mu Bul özelliğinin kapalı olduğunu göreceksiniz.
 6. Şimdi, sayfayı aşağıya kaydırınız ve Hesabımı Sil seçeneğine tıklayınız.

Şifresi Unutulan Ama Mail Adresi Bilinen iCloud Nasıl Kaldırılır?

Şifresini bilmediğiniz fakat Apple ID’niz için tanımladığınız mail adresini bildiğiniz bir iCloud hesabını telefonunuzdan silmek için, öncelikle https://support.apple.com/en-us/HT201487 adresini ziyaret ediniz ve iCloud parolasını sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. iCloud hesabınızı yazınız ve Continue (Devam et) butonuna tıklayınız.
 2. iCloud şifresini sıfırlamak için 2 yöntem vardır. Birincisi, bir e-mail hesabı aracılığıyla parola sıfırlamaktır. İkincisi ise, güvenlik sorularını yanıtlayarak sıfırlamaktır.
 3. İki seçenekten birini seçerek devam ediniz ve gerekli adımları tamamladıktan sonra iCloud şifresinizi sıfırlayabilirsiniz.

Apple ID Mail Adresi ve Şifresi Bilinmeyen iPhone’un iCloud Nasıl Sıfırlanır veya Kaldırılır?

Yukarıda açıklanan her iki yöntemden biri iCloud hesabını kaldırmanıza yardımcı olmadıysa ve iCloud sıfırlamak için birden fazla yanlış bilgi girdiyseniz, iPhone Apple kimliğiniz kilitlenebilir.

Bu durumda, iCloud sıfırlamak için atacağınız adımlar oldukça zordur. Apple ID’nizin mail adresini ve parolasını bilmiyorsanız iPhone telefonunuzu yeniden kullanabilmek ve aktifleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. iPhone telefonunuzu tekrar kullanabilmek için kesin yöntemlerden birisi Apple Servisi ile iletişime geçmektir.
 2. Satın aldığınız veya kilitlenen bir iPhone’nunuz varsa, öncelikle telefonunuzun faturasını bulmanız gerekir.
 3. Eğer telefonunuzun faturası yoksa veya kaybettiyseniz, satın aldığınız firma ile iletişime geçebilir ve faturanızı isteyebilirsiniz.
 4. iPhone telefonunuzun faturasını elde ettikten sonra, yetkili Apple servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.
 5. Apple servisi sizden telefonunuzun faturasını isteyecek ve en geç 3 gün içinde telefonunuzun iCloud hesabı sıfırlanacak ve telefonunuzu yeni bir iCloud açtıktan sonra kullanabileceksiniz!

   Son Söz


Bu yazımızda, dünyanın en güvenli telefon üreticisi olan Apple’ın iPhone mobil cep telefonları için iCloud hesabı kaldırma adımlarını inceledik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


iPhone Etkin Değil Hatası
♦ iPhone 7 Özellikleri
♦ Google Play’den Oyun İndirme
macOS High Sierra Kurulumu
Mac üzerinde Windows Programı Çalıştırma

Tags:
Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir