Google Play Üzerinden Bilgisayara Uygulama ve Oyun İndirme

Günümüzde mobil aygıtların kullanımı ve tabletlerin kullanımı oldukça artmış durumdadır. Hem evden işe hem de işten eve yaptığımız yolculukta zamanımızı mobil telefon veya tabletimiz ile geçirmekteyiz.

Google Play'den Uygulama İndirme

Google Play Üzerinden Bilgisayara Uygulama, Oyun veya APK Nasıl İndirilir?

Cep telefonların gittikçe portatif olması ve teknolojinin kendini sürekli yenilemesine neredeyse ayak uyduramaz hale geldik. Üstelik hergün yüzlerce telefon uygulaması, markete yüklenmektedir.

Bu marketlerden biri de Google Play‘dir. Çoğu kişi Android işletim sistemli cep telefonu kullanmaktadır. İstediğiniz uygulamayı veya oyunu Google Play üzerinde bulabilirsiniz. Örneğin; Facebook, WhatsApp gibi…

Android işletim sistemli akıllı cep telefonları, Google marketinden uygulama veya oyun indirebilirler. Bu işlemin yapılabilmesi için, bir Gmail hesabı şarttır. Gmail hesabı olmadan herhangi bir uygulama, oyun veya kitap maalesef indiremezsiniz ama bunu yapmanın bir yolu var…

Herhangi bir oyun indirmeye çalıştığınızda, internet bağlantınıza göre cihazınıza kısa sürede yüklenir ve otomatik olarak kurulur. Uygulama otomatik olarak kurulduğunda, telefonunuzda Apk uzantılı kurulum dosyasını bulabilirsiniz.

Fakat yüksek boyutlu bir dosyayı indirirken internet kotanız çabuk biteceği için, önce uygulamayı bilgisayarınıza indirebilir daha sonra cep telefonunuza usb kablo aracılığıyla kopyaladıktan sonra kurmanız daha mantıklı olacaktır.

Bu işlemi Apk indirici diğer adıyla Apk Downloader aracılığıyla yapabilirsiniz. Apk Downloader uygulamasının ayrıca Chrome web tarayıcı için bir uzantısı da mevcuttur.

Google Play Apk Downloader Chrome Uzantısı

Google Play üzerinden uygulama veya oyun indirmenin en kolay yolu 3. parti bir yazılım kullanmaktır. Bu işi en iyi yapan uygulama APK Downloader aracı için Chrome uzantısıdır.

Ek olarak kullanmakta olduğunuz Chrome web tarayıcı üzerinde birden fazla uzantıya sahipseniz bu uzantı Chrome web tarayıcınızın yavaş çalışmasına sebep olacaktır. Çünkü her uzantı Ram’inizi tüketecektir. Bu yüzden Downloader websitesini ziyaret etmeniz önceliğiniz olmasını tavsiye ederiz.

Ama yine de indirmek istiyorum diyorsanız, buradan Apk Downloader uzantısını yükleyebilirsiniz.

Google Play Üzerinden APK İndirme

Bir Gmail hesabı olmadan Google Play uygulama, oyun veya APK indirme işlemi için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

Adım 1

Öncelikle bilgisayarınızdan Google mağazasını açmak için buradan websitesine gidiniz. Daha sonra aşağıdaki görüntüde gördüğünüz arama kutusuna indirmek istediğiniz uygulama veya oyun adını yazınız.

Google Play'i Açma

Adım 2

Mağazadan indirmek istediğiniz uygulamanın adını yazdıktan sonra, Enter tuşuna basınız.

Facebook Uygulamasını Bulma

Adım 3

Bu adımda, Chrome web tarayıcının bağlantı adres satırından, uygulamanın bağlantısını kopyalamanız gerekmektedir.

Tarayıcı URL Adresini Kopyalama

Adım 4

Şimdi APK’yi indirmek için buradan Downloader websitesine gidiniz.

Web sayfasını çtıktan sonra, kopyaladığınız adres bağlantısını aşağıdaki görüntüde gösterilen kısma yapıştırınız.

Apk Uygulamasını İndirme

Adım 5

Facebook uygulamasının bağlantısını yapıştırdıktan sonra, aşağıdaki görüntüde gördüğünüz gibi Generate Download Link / İndirme Linki Oluştur butonuna tıklayınız.

İndirme Bağlantısı Oluştur

Adım 6

Butona tıkladıktan sonra Facebook uygulaması hakkında dosya boyutu gibi bilgiler yer almaktadır. Artık Apk İndirici ile uygulama indirilmeye hazır!

Click here to download “İndirmek İçin Tıklayın” butonuna tıklayınız.

Apk'yi İndirmek İçin Tıklayınız

Adım 7

Facebook APK uygulaması indirilmeye başladı!

Facebook.apk İndirilmesi

İndirilen dosyayı USB kablo aracılığıyla cep telefonunuza veya tabletinize kolaylıkla kurabilirsiniz. Yüksek boyutlu bir oyunu/uygulamayı bile Apk İndirici ile indirebilirsiniz.

Cep telefonunuzu veya tabletinizi sıfırlamak durumunda kaldığınızda, indirdiğiniz uygulamaları daha sonra tekrar kurmak istediğinizde İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan kolaylıkla kurabilirsiniz. Yani bunları toplu bir şekilde telefonunuza kopyalayabilir ve bu uygulamaları teker teker kurabilirsiniz.

Sonuç

Bu yazımızda, Google Play’den bir Gmail hesabı olmadan nasıl APK indirilir adım adım inceledik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir