VMware ESXi 6.7 VMware Unlocker İndir

Bu yazımızda, VMware vSphere Hypervisor ESXi sunucu üzerinde bir Apple Mac OS X kurabilmenize olanak sağlayan VMware Unlocker indirme bağlantısını ile paylaşıyoruz.

VMware ESXi 6.7 VMware Unlocker İndir

vSpere ESXi 6.7 İçin macOS Unlocker İndir

VM Workstation veya vSphere ESXi üzerinde normal şartlarda bir macOS kurmaya çalıştığınızda hata alacaksınız. VM Workstation üzerinde varsayılan olarak MacOS sanal makine seçeneği aktif değildir.

VM Workstation, VM Player Workstation Player, VM ESXi ve hatta VM Fusion üzerinde bir MacOS işletim sistemi kurabilmek için programın kilidini açmanız gerekir.

VM sanallaştırma programları üzerinde MacOS X işletim sistemi kurabilmek için VMware Unlocker ihtiyacınız olacaktır. VM Unlocker (VM İçin MacOS X Unlocker) sayesinde bir MacBook veya iMac satın almadan sanal makine üzerinde MacOS’u kullanabilirsiniz.

VMware Unlocker Nedir?

Bu araç Mac OS sistemleri için geliştirilen bir unlock (kilit açma) patch yazılımıdır. Bu araç, kısacası bir Mac OS X sistemini sanal makine üzerinde emüle etmenize izin verir.

Önceki yazılarımızda, bu programı kullanarak VM Workstation ve vSphere ESXi üzerinde High Sierra’yı kurduk. Mac OS High Sierra kurulumu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

VM ESXi 6.5 sürümü ile Mac OS High Sierra kurulumu’nda VMware Unlocker 2.1.1 kullandık ve MacOS işletim sistemini başarıyla kurabildik. Fakat, vSphere 6.7 üzerinde Apple işletim sistemi kurarken bu programın eski sürümü hiçbir işe yaramadı!

Dolayısıyla, macOS aracını, ESXi 6.7 sürümü için güncelledik!

ESXi 6.7U2 İçin Unlocker 2.1.1

İlgili aracı bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız. Bilgisayarınıza indirdiğiniz ESXi 6.7 Unlocker ile bir Apple Mac işletim sistemi kurabilirsiniz.

Programı İndir

vSphere üzerinde Kullanarak macOS Kurulumu

vSphere için macOS kilidini açma aracını indirdikten sonra bu dosyayı sunucunuz üzerine kopyalayınız ve ESXi üzerinde adım adım Mac OS kurmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

vSphere Üzerinde macOS Kurulumu

   Son Söz


Bu yazımızda, VM vSphere Hypervisor 6.7 üzerinde bir Mac OS çalıştırabilmek için gerekli vSphere 6.7 Unlocker 2.1.1 sizler için paylaştık. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


♦ Mac OS High Sierra İçin VM Tools İndir
♦ vSphere Üzerinde VMware Tools Kurulumu
♦ vSphere Üzerinde Mac OS High Sierra İçin VM Tools Kurulumu
♦ VM vSphere Hypervisor 6.7 ISO İndir
♦ macOS High Sierra 10.13.4 ISO İndir

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir