Apple iPhone 7 Özellikleri

Apple iPhone 7 en yeni özellikleri nedir merak ediyor musunuz? Öyleyse kapsamlı rehberimizden tümünü bulacaksınız! Bu yazımızda heyecan verici yeni tasarıma, renk seçeneklerine veya suya dayanıklı gövdesinden bahsedeceğiz.

Elbette A10 Fusion işlemciyle birlikte gelen iPhone 7, kamera geliştirmelerine de sahiptir. Diğer yeniliklerinden bazıları ise hem depolama kapasitesi hemde home butonu teknolojisidir. O halde gelin Apple’ın bu telefonu hakkında ayrıntılarını ve en son yeniliklerini inceleyelim.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 Özellikleri

Apple uzun zamandır beklenen iPhone 7 yeni telefonunu duyurdu. Resmi açıklama yapılmadan önce piyasayı sallayan sızıntıların bir nebze gerçek olduğu belli oldu.

IOS 10 işletim sistemine sahip olan iPhone 7, kullanıcılarını merakla bekliyor.

Apple ön siparişlerin 9 Eylül 2016 tarihinden itibaren 16 Eylül 2016 tarihine kadar (1 haftalık bir süreç) ön siparişlerin alınacağını bildirdi.

Design and Color (Tasarım ve Renk)

Apple, bu yeni cep telefonu için önceki tasarımlarından farklı olarak yeni renk seçeneği getirmiştir. Önceki tasarımları tamamen birbirine benzer iken, bu defa farklı bir dizayn benimsendi. 5 adet renk seçeneği ile beraber gelen bu iPhone 7’nin kasa renkleri şunlardır;

  • Silver(Gümüş)
  • Gold(Altın)
  • Rose Gold (Gül Altın)
  • Black (Siyah)
  • Jet Black (Parlak Siayh)

Apple Arka Kamera

iPhone 7’nin dikkat çekici en güzel tasarımı Jet Black Piano‘dur.

Apple iPhone Telefon Renkleri

Water-Resistant Body (Su Geçirmez Gövde)

İşte beklenen özelliklerden bir tanesi de (Waterproof Body) su geçirmez gövde özelliğidir. iPhone’nun su geçirmez özelliği 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67’de ele alınmıştır. Fiziksel olarak telefona su veya herhangi bir sıvı temas ettiğinde, iPhone silikon ve conta tasarımı sıvı temasına karşı daha daha dayanıklı bir kullanım sunmaktadır.

Sıvının telefon içine girip donanımsal olarak çıkacak sorunları bir nebze önüne geçmektedir. Fakat Apple zamanla telefon yıpranmalarına karşı sıvı temasına şuanlık garanti vermemektedir. Belki bir fikir değişikliği olabilir, zamanla göreceğiz.

Su Geçirmez Gövde

iPhone 7 Donanımı

A10 Fusion Processor (A10 Fusion İşlemci)

Apple iPhone 7 ile yeni A10 işlemcisini sunmaktadır. Bu işlemci daha gelişmiş özellikler ve performans içermektedir.

Dört çekirdekli olan bu işlemci geçen yıl ki sunulan telefon ile birlikte gelen işlemci arasında %40 daha fazla performans artışı vardır.

A10 İşlemci

Camera (Kamera)

iPhone 7, 12 megapixel arka cameraya sahip iken, bu iPhone 7 Plus’ta (built-in) dahili zoom yapısı ile çift camera teknolojisini kullanmaktadır. Selfie çekmeyi seven kişiler için ön camera 7 megapixel olup yüz tanıma özelliğine sahiptir.

Ayrıca ön camera ile 1080p Video kaydı yapılabilmektedir.

Mor Telefon Rengi

Storage (Depolama)

Iphone 6 ve Iphone 6S gibi önceki tasarımlarında en az 16GB mevcut iken, şimdi en az 32GB depolama özelliğine mevcuttur. Peki neden 32GB ? Çünkü yeni camera teknolojisi ile çekilen 4K videolar daha fazla depolama alanına ihtiyaç duymaktadır. Apple bunu bir kriter olarak gördüğü için en az 32GB depolama alanını tercih etmiştir.

Ayrıca, iPhone 7 Jet Black tasarımı 128GB ve 256GB kapasite alanı ile sunulmaktadır.

Home Button (Home Tuşu)

Yeni Home tuşu ile daha hassas dokunuşlara sahip olan iPhone, kullanıcıların Home tuşuna farklı şiddet oranıyla basmaları ile birlikte, farklı tepkiler alabilecek.

iPhone Home Tuşu

4.7” ve 5.5” Screen Size (Ekran Boyutu)

Her iki modelde de IPS Multi-Touch ekran teknolojisine sahip olan iPhone, 4.7 inç tasarımında 326ppi yoğunluğunda 1334×750 pixel çözünürlüğü sunmaktadır. 5.5 inç tasarımında ise, 401ppi yoğunluğunda 1900X1800 pixel çözünürlüğü sunmaktadır.

İki modelde de geniş renk (P3) yelpazesine sahip ekran teknolojisi bulunmaktadır. Geniş izleme için çift etki alanlı pixeller bulunmaktadır.

4.7 ve 5.5 Inç Ekran Boyutu

Battery (Batarya)

Batarya İkonuiPhone 7, 6’ya göre 2 saat daha fazla batarya süresi sunmaktadır. iPhone’nun her iki modelinde de Lityum İyon Pil bulunmaktadır. Buna ek olarak, Şarj adaptörü ve USB üzerinden şarj etme imkanı bulunmaktadır.

Stereo Speakers (Stereo Hoparlör)

Stereo Speakers (Stereo Hoparlör) ile telefonu yatay olarak kullanarak daha fazla oyun oynama zevki alabilirsiniz. Telefonun hem üst kısmında hem de alt kısmında hoparlör sistemi vardır.

Stereo Hoparlör

No Headphone Jack (Kulaklık Jakı Yok)

Apple’ın yeni kulaklığı EarPods’u telefonunuza Lightning (Şarj Edilen Yer) portundan bağlayabilirsiniz.

Yabi bu donanım satın alınan kutu içeriğinde bulunuyor. Ek olarak, yeni AirPods kulaklıkları kablosuz bağlantı ile kullanabilirsiniz.

iPhone Kablosuz Kulaklık

Sonuç

Bu yazımızda, Apple’ın yepyeni telefonu olan iPhone 7 özellikleri nelerdir kısaca bahsettik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir