VirtualBox 7.0 Üzerinde Missing Dependencies Python Core / win32api Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bu makalede Windows 10 veya Windows 11 işletim sistemlerinde sanal makine oluşturmak için kullanılan Oracle VM VirtualBox 7.0 sanallaştırma programını kurarken kullanıcıların karşılaştığı Missing Dependencies Python Core / win32api hatası nasıl giderilir veya çözülür inceleyeceğiz.

VirtualBox 7.0 Üzerinde "Missing Dependencies Python Core / win32api" Hatası Nasıl Düzeltilir?

VirtualBox 7.x Sürümlerinde Missing Dependencies Python Core / win32api Hatasını Giderme

Oracle firması, en güncel VirtualBox 7.x sürümleri için gerekli Python uygulamasını kurmanızı istemektedir. Bu paket, Windows sistemler için Python uzantısı olup Win32 uygulama programlama arabiriminin (API) özelliklerini kullanmanızı sağlar.

Kısacası, win32api uzantısını kullanarak Pyhon yazılımından birçok Windows uygulamalarına erişim sağlayabilir ve projelerinizi ihtiyaçlarınız dahilinde geliştirebilirsiniz.

VirtualBox kurmaya başlamadan önce gerekli Python uzantı kitaplığını sisteminize tanımlamanız ve ardından kurulumu başlatmanız gerekir.

Eğer Python win32api kurmadan devam ederseniz herhangi bir sorun olmayacaktır veya onu sisteminize daha sonra kurmayı tercih edebilirsiniz.

Adım 1

Öncelikle, Windows 10 veya Windows 11 sisteminize Python uygulamasını kurmak için Chrome açınız ve adres satırına bu adresi yazınız ve gidiniz.

Python İndirme

Adım 2

Python uygulamasını yönetici olarak çalıştırınız ve kurulum sihirbazında exe dosyasını PATCH’e eklemeyi işaretleyiniz ve programı kurunuz.

Python Kurma

Adım 3

Şimdi, PowerShell veya CMD’yi yönetici haklarıyla açınız ve pywin32 kurmak için py -m pip install pywin32 komutunu terminalde yürütünüz.

py -m pip install pywin32

py -m pip install pywin32

Adım 4

Eğer terminalde Pip için yeni bir güncelleme olduğunu görüyorsanız paketi güncellemek için terminalde python.exe -m pip install –upgrade pip komutunu yürütünüz. Mevcut pip aracını yeni sürüme yükselttikten sonra terminali kapatınız ve sisteminizi yeniden başlatınız.

python.exe -m pip install --upgrade pip

python.exe -m pip install --upgrade pip

Adım 5

Pywin32 kurduktan sonra artık VirtualBox Python win32api hatası almayacaksınız ve direk olarak Ready to Install (Kuruluma Hazır) penceresine ilerleyebileceksiniz.

Pywin32api Hatasının Giderildiğini Kontrol Etme

Video

İlgili Yazılar

1) VirtualBox 7.0 Nasıl Kurulur?
2) VirtualBox’ta Windows 98 Kurulumu
3) VMware Üzerine Windows 10 Kurulumu
4) VirtualBox’ta Windows XP Kurulumu
5) VirtualBox’ta Sanal Makine Oluşturma

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir