VirtualBox 7.0 Üzerinde Missing Dependencies Python Core / win32api Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bu makale “Missing Dependencies Python Core / win32api” hatasını düzeltmenize yardımcı olacaktır. Son zamanlarda kullanıcılar, Windows 11 veya 10’da sanal makineler oluşturmak için Oracle VM VirtualBox 7.0’ı yüklerken sıklıkla sorunlarla karşılaşıyor.

VirtualBox 7.0 Üzerinde Missing Dependencies Python Core / win32api Hatası Nasıl Düzeltilir?

VirtualBox için Python Core / win32api Neden Gereklidir?

Python Core/win32api kısaca Python programları için tasarlanmıştır. Python’un Windows sistemiyle konuşmasını sağlayan bir dizi araç gibidir. Bu aracı ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılım olan VirtualBox ile de kullanabilirsiniz.

Genellikle VBox’taki resimleri ve düğmeleri (Grafik Kullanıcı Arayüzü) kullanarak birçok sanal sistem oluşturursunuz. Ancak bu VM’leri komutlarla yönetmek gibi daha gelişmiş şeyler yapmak istiyorsanız buna ihtiyacınız olabilir.

Win32api, Oracle VM yazılımına ekstra güç sağlar. Ayrıca, bilgisayarınızdaki şeyleri taklit makinelerinizde (VM’ler) kullanmak istiyorsanız bu gereklidir.

Örneğin, VM içerisinde bilgisayarınıza takılı bir USB çubuğu kullanmak istiyorsanız Python win32api modülüne ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca VBox’un tüm sanallaştırma güçlerini elde etmek için onu yüklemenizi öneririz.

VirtualBox 7.x Sürümlerinde Missing Dependencies Python Core / win32api Hatasını Giderme

Oracle sizden en son VirtualBox 7.x sürümleri için gerekli Python uygulamasını kurmanızı istiyor. Bu Python paketi Windows için ekstra bir araç gibidir. Kısaca Win32 uygulama programlama arayüzü (API) özelliklerini kullanmanızı kolaylaştırır.

Bu paket Python’a sorunsuz bir şekilde uyum sağlayarak Python programlarınızdaki Win32 API özelliklerini kullanmanızı kolaylaştırır. Ayrıca Windows’a özgü yetenekleri verimli bir şekilde geliştirmenize ve kullanmanıza yardımcı olur.

Win32api uzantısıyla Python yazılımınızdan birçok Windows uygulamasına ulaşabilirsiniz. Böylece projeleriniz üzerinde tam istediğiniz gibi çalışmanıza olanak tanır.

VirtualBox’ı kurmadan önce sisteminizde gerekli Python eklenti kütüphanesini kurduğunuzdan emin olun. Bundan sonra VBox kurulumunu başlatabilirsiniz.

Python win32api’yi şimdi kurmazsanız herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. İsterseniz daha sonra kurabilirsiniz.

Adım 1

Chrome’u açın ve Windows 10/11’de bu adresten Python uygulamasını edinin. Daha sonra kurulum için ekrandaki aşamaları takip edin.

Python İndirme

Adım 2

Python uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra, kurulum sihirbazında exe dosyasını PATH’e eklemek ve programı yüklemek için kutuyu işaretleyin.

Python Kurma

Adım 3

Şimdi PowerShell/CMD’yi yönetici olarak açın ve pywin32’yi yüklemek için “py -m pip install pywin32” yazın.

py -m pip install pywin32

py -m pip install pywin32

Adım 4

Yeni bir Pip güncellemesi görürseniz hızlı bir şekilde güncellemek için aşağıdaki komutu çalıştırın. Pip’i güncelledikten sonra terminali kapatın ve sisteminizi yeniden başlatın.

python.exe -m pip install --upgrade pip

python.exe -m pip install --upgrade pip

Adım 5

Pywin32’yi yükledikten sonra artık VirtualBox Python win32api hatasını görmeyeceksiniz. Direk olarak, Ready to Install (Kuruluma Hazır) penceresine gidebilirsiniz.

Pywin32api Hatasının Giderildiğini Kontrol Etme

Video

Python Core/win32api Hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS – FAQ)

  1. Virtualbox python win32api hatası nedir?

Python win32api hatası VirtualBox 7.0 ve daha yeni sürümlerde ortaya çıkıyor. Bunun nedeni Python win32api modülünün Windows sisteminizde eksik olmasıdır. Ayrıca Windows için yapılmış Pywin32 paketinin bir parçasıdır.

  1. VirtualBox için Python uygulaması neden gereklidir?

VirtualBox, programları kullanarak sanal makineleri kontrol etmemizi sağlar. Bu, bir VM oluşturmak, anlık görüntüler almak ve onu kapatmak veya duraklatmak gibi şeyleri içerir. Daha gelişmiş VM yönetimi için bir Python uygulamasına ihtiyacınız vardır. Bu, Uygulama Programlama Arayüzünü (API) kullanarak VBox’u projelerinize dahil etmenize olanak tanır.

  1. Python’u kurmazsam VirtualBox çalışır mı?

Kesinlikle, sisteminize Python Core/win32api kurmasanız bile VirtualBox iyi çalışacaktır. Oracle yazılımı için bu pakete sahip olmanıza gerek yoktur. Ancak VBox’u daha güçlü kullanmak istiyorsanız devam edin ve Python’u yükleyin. Kısaca sanallaştırma için sadece grafik arayüzü kullanıyorsanız bu pakete ihtiyacınız yok. Ancak alışılagelmiş grafik işlerinin ötesinde daha otomatik bir yönetim yapmak istiyorsanız Python’u kurmalısınız.

İlgili Yazılar

1) VirtualBox 7.0 Nasıl Kurulur?
2) VirtualBox’ta Windows 98 Kurulumu
3) VMware Üzerine Windows 10 Kurulumu
4) VirtualBox’ta Windows XP Kurulumu
5) VirtualBox’ta Sanal Makine Oluşturma

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir