Cisco Packet Tracer Netacad Hesabı Açma

Eğer Cisco sınavlarına hazırlanmak için Packet Tracer simülatör yazılımını kullanıyorsanız, Networking Academy üzerinde oturum açmanızı isteyen bir pencere göreceksiniz. Eğer bir Netacad hesabınız yoksa, programa misafir girişi yapabilirsiniz. Ya da bu yazımızı takip ederek bir Netacad hesabına sahip olabilirsiniz ve oluşturduğunuz projeleri bilgisayarınıza kısıtlama olmadan kaydedebilirsiniz

Cisco Packet Tracer Netacad Hesabı Açma

Cisco Netacad Hesabı Oluşturma

Packet Tracer programını Guest Login (Misafir Girişi) butonuna tıklayarak açabilir ve kullanabilirsiniz. Fakat, çoğu zaman yaptığınız ağ topolojilerini kaydetmeniz gerekir.

Yaptığınız çalışmaları oturum açmadığınız için yalnızca 10 defa kaydedebilirsiniz. Dolayısıyla bir Netacad üzerinde bir hesap açmanız gerekir.

Aşağıdaki görüntüyü incelediğinizde, 10 kez kaydetme sınırınız olduğunu görebilirsiniz.

Guest Save

Bir Cisco networking hesabı oluşturmak karışık bir iş gibi gözüktüğünden dolayı aşağıdaki adımları takip ederek kolayca yeni bir hesaba sahip olabilirsiniz.

   Adım 1

Yukarıdaki Guest Save penceresindeki bağlantıdan da Netacad websitesine ulaşabilirsiniz. Fakat direk olarak erişmek için, https://www.netacad.com/portal/self-enroll/c/852727 linkine tıklayarak kayıt ekranını ziyaret ediniz.

Cisco Networking websitesinde, Sign Up Now (Şimdi Kayıt Ol) kısmında Adınızı, Soyadınızı ve Mail adresinizi yazınız ve Enroll Now (Şimdi Üye Ol) butonuna tıklayınız.

Netacad - Sign Up Now

   Adım 2

Hesabınız oluşturulduktan sonra mail hesabınıza bir aktivasyon bağlantısı gönderilecektir. Netacad hesabını aktif etmek için mail hesabınızı açınız.

Course Summary

   Adım 3

Gönderilen maili açınız ve Confirm Email Address linkine tıklayarak Mail adresinizi onaylatınız.

Hesap Aktivasyonu

   Adım 4

Onaylama bağlantısına tıklar tıklamaz aşağıdaki görüntüdeki gibi bir Welcome sayfası açılacaktır. Bu sayfada, hesabınız için kullanmak istediğiniz dili seçiniz.

Hesap İçin Bir Dil Seçme

   Adım 5

Ülkenizi, Doğum Tarihinizi, Yaşadığınız Eyaleti ve parolanızı yazdıktan sonra Continue (Devam Et) butonuna tıklayınız.

Hesap Oluşturmayı Tamamlama

   Adım 6

Hesabınızın için Şartlar ve Koşullarını kabul ediyorum seçeneğini seçtikten sonra, Accept (Kabul Et) butonuna tıklayınız.

Terms and Conditions

   Adım 7

Başarıyla bir hesap oluşturduktan sonra Packet Tracer programını çalıştırınız.

Welcome to Netacad

   Adım 8

Packet Tracer programını çalıştırdıktan sonra, hesap girişi yapmanız için aşağıdaki görüntüdeki gibi bir sayfa ile karşılaştığınızda oluşturduğunuz hesap bilgilerinizi yazınız.

Cisco Networking Academy Log In

   Adım 9

Log in (Oturum Aç) butonuna tıklayınız ve devam ediniz.

User Login

   Adım 10

Cisco simülatör programını açıktan sonra, onu tekrar kapatınız.

Packet Tracer Programından Çıkış Yapma

   Adım 11

Cisco yazılımını tekrar açtığınızda, artık sizden bir hesap açmanızı istemeyecektir!

Packet Tracer'ı Çalıştırma

   Adım 12

Networking Academy yazılımı açılıyor.

Packet Tracer Açılıyor

   Adım 13

Önceki durumda, bir hesap olmadığı için program sizi oturum sayfasına yönlendirmekteydi. Şimdi, programda oturum açtığınız için sizden bir hesap girmenizi istemeyecektir!

Packet Tracer Çalışma Ortamı

   Adım 14

Misafir Girişi ile 10 kayıt hakkınızın bittiğini düşünün. Oturum açtıktan sonra, Packet Tracer çalışma alanına bir adet bilgisayar veya Router, Switch ekleyiniz ve projeyi kaydediniz.

Aşağıdaki görüntüyü incelediğinizde artık programın kaydetme sınırı olmadığını görebilirsiniz.

Projeyi Kaydetme

Basit Ağ Kurulumu ⇒ Video

Packet Tracer kullanarak bilgisayarınızda basit bir network oluşturmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!

   Son Söz


Bu yazımızda, Packet Tracer simülatör yazılımı için bir Netacad hesap açma adımlarını inceledik. Programı çalıştırdıktan sonra, artık bir Cisco hesabı ile oturum açabilir ve ücretsiz kurslara kolayca erişebilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Packet Tracer VLAN
Packet Tracer İndir
Packet Tracer Kullanımı
Packet Tracer OSPF
Packet Tracer EIGRP

5 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir