You cannot copy content of this page

 

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir? Windows 10 sistem dili değiştirme aslında çok basit bir işlemdir. Fakat, sistem görüntüleme dilini değiştirirken Windows 10’un Ayarlar‘ı size biraz karışık gelebilir.

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

Windows 10 sistem dili değiştirme adımlarına geçmeden önce, servislerinden Windows Güncelleme servisinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Windows Güncelleme servisini kontrol etmek için Windows Tuşu + R‘ye basınız ve Çalıştır pencerine services.msc yazdıktan sonra Enter tuşuna basınız. Hizmetler penceresinde Windows Güncelleme servisini bulunuz ve üzerine çift tıkladıktan sonra Hizmet Durumu kısmından “Çalışıyor” çıktısını görmeniz gerekir.

Eğer Windows Güncelleme servisi çalışmıyorsa, bu servisi Otomatik yani aktif hale getirmeniz gerekir.

Windows 10’un Görüntüleme Dilini Değiştirme

Windows Güncelleme servisini kontrol ettikten sonra, görüntüleme dilinizi değiştirmek için öncelikle Ayarlar‘ı açmanız gerekir. Bunu yapmak için Windows Tuşu’na tıklayınız ve arama kısmına Settings (Ayarlar) yazdıktan sonra servisi bulup çalıştırınız.

Windows 10 dil ayarlarını yapılandırmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

   Adım 1

Windows 10 Ayarlar’ını açtıktan sonra Anasayfa / Zaman ve Dil / Bölge ve Dil yolunu takip ediniz. Windows 10’a kullanmak istediğiniz dili eklemek için Languages (Diller) kısmında Add a Language (Bir dil ekle) seçeneğine tıklayınız.

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

   Adım 2

Dil ekle butonuna bastıktan sonra karşınıza birden fazla dil çıkacaktır. Dil Ekle arama kutusuna kullanmak istediğiniz görüntüleme dilini yazınız ve daha sonra dilinizi seçiniz.

Eğer bu adımda seçtiğiniz dil ile ilgili bölgesel diller listelenirse, yaşadığınız lokasyona göre bir seçim yapınız. Örneğin, English (USA) veya English (CA)

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

   Adım 3

Windows 10’u kullanmak istediğiniz dili yapılandırdıktan sonra Set as Default (Varsayılan olarak ayarlar) butonuna tıklayınız. Daha sonra, yapılandırdığınız sistem dilini İnternet üzerinden indirmek için öncelikle Additional date, time, & regional settings (Ek tarih, zaman ve bölge ayarları) seçeneğine tıklayınız.

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

   Adım 4

Saat, Dil ve Bölge penceresinde Dil seçeneğine tıklayınız.

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

   Adım 5

Dil Tercihlerinizi Değiştirin penceresinde Windows 10 sistem dili olarak seçtiğiniz dil üzerinde Options (Seçenekler)‘e tıklayınız.

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

   Adım 6

Seçenekler butonuna tıkladıktan sonra, aşağıdaki görüntüde gördüğünüz gibi Windows 10 sistem dili için, Windows Güncelleme Servisi çalışacak ve seçilen dil paketini indirmeye başlayacaktır.

Bu pencerede, Windows 10 dil paketi indirme gerçekleşecektir. Windows görüntüleme dilinizi indirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda artık dilinizin değiştiğini görebilirsiniz.

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

Windows 10 Dil Paketi İndirme ve Kurulumu ⇒ Video

Windows 10 bilgisayarınızın sistem dilini değiştirmek için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Windows 10 işletim sistemi dilini Türkçe’den İngilizce’ye veya İngilizce’den Türkçe’ye değiştirmek için mutlaka Windows Güncelleme Servisinin çalışır durumda olduğunu ve İnternete bağlı olduğunuzu kontrol etmeniz gerekir. Bu yazımızda, Windows 10 dili Türkçe yapma, Windows 10 dil sorunu, Windows 10 İngilizce yapma ya da Windows 10 dil değiştirme adımlarını gerçekleştirdik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler, kendinize iyi bakın!

   Windows 10 Görüntüleme Dili Değiştirme İlgili Yazılar


♦ Google Play’den Bilgisayara Uygulama ve Oyun İndirme
♦ Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Windows 10
♦ Sysprep Kullanımı | Windows 10 Sysprep Nasıl Yapılır?
♦ Imdisk Virtual Disk Toolkit Kullanımı ve 6 GB RamDisk Oluşturma
♦ Windows 10 Windows Defender Kapatma

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares