Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir? – Windows 10 sistem dili değiştirme aslında çok basit bir işlemdir. Kimi zaman sistem görüntüleme dilini değiştirmek için çok vakit kaybederiz. Bunun nedeni yapılan hatalardan veya Windows 10 işletim sistemin Windows Güncelleme Servisi kapalı olmasından kaynaklanmaktadır.
Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir ?

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme

Windows 10 sistem dili değiştirme adımlarına geçmeden önce, Windows 10 işletim sisteminin servislerinden Güncelleme servisinin çalışır durumda olduğunu kontrol etmek gerekir.

Bu işlemi, Windows Tuşu + R ‘ ye bastıktan sonra açılan Çalıştır penceresi içerisine [ services.msc ] yazdıktan sonra yine karşımıza çıkan servisler penceresi içerisinde Windows Güncelleme Servisini bularak, bu servis üzerine çift tıkladıktan sonra açılacak olan özellikler penceresinde çalışırlığını kontrol ederek yapabilirsiniz.

Eğer Windows Güncelleme servisi çalışmıyorsa, bu servisi Otomatik yani aktif hale getirmeniz gerekir.

Daha sonra, görev çubuğu üzerinde Sağ Tuş / Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra, açılacak ayarlar penceresinde sırasıyla Anasayfa / Zaman ve Dil / Bölge ve Dil ayarına tıklayınız.

Sırasıyla adımları takip ettikten sonra, aşağıdaki görüntüdeki gibi bir pencere ile karşılaşacaksınız.

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir ?

Dil ekle butonuna bastıktan sonra karşınıza birden fazla dil çıkacaktır. Arama kutusuna English veya İngilizce yazarak ya da eklemek istediğiniz herhangi bir dili seçebilirsiniz.

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir ?

Bir dil ekle penceresinde İngilizce dilini seçtikten sonra yine bölgesel diller görüntülenecektir. Örneğin Amerikan İngilizcesi veya Kanada İngilizcesi gibi.

Buradan hangi bölge dilini seçmek istiyorsanız, seçebilirsiniz. Bu herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Sadece kullanımınıza bağlı bir durumdur. Şahsen burada Amerikan İngilizcesini seçtim.

İşlemimize devam ederek, Windows 10 sistem dili değiştirmek için varsayılan dil olarak ayarlayınız.

Aşağıdaki görüntüde örnek vermek açısından Kanada İngilizcesini seçtim. Siz de Amerikan İngilizcesini veya başka bir dil bölgesini seçtikten sonra, Windows 10 dil paketini indirip kurmak için İlgili Ayarlar kısmından Ek Tarih, Saat ve Bölgesel ayarlara tıklayınız.

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir ?

Şimdi Windows 10 dil değişmiyor şikayetlerinden yola çıkarak, en önemli kısıma geldik. Bu işlemden sonra Windows 10 sistem dili kesinlikle değişecektir.

Aşağıdaki görüntüdeki gibi Windows 10 Sistem Dil ayarına tıklayınız.

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir ?

Ardından aşağıdaki görüntüdeki gibi pencere ile karşılaşacaksınız. Burada seçilen dil için seçenekler butonuna tıklayınız.

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir ?

Seçenekler butonuna tıkladıktan sonra, aşağıdaki görüntüde gördüğünüz gibi Windows 10 sistem dili için, Windows Güncelleme Servisi çalışacak ve seçilen dil paketini indirmeye başlayacaktır.

Bu ekranda Windows 10 İngilizce dil paketi yükleme işlemi yapılacaktır. İnternete bağlı olduğunuzdan ve özellikle yukarıda bahsettiğimiz Windows Güncelleme Servisinin açık ve çalışır durumda olduğundan emin olduktan sonra, Windows 10 dil paketi indirme işlemine geçebilirsiniz.

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir ?

Windows 10 sistem dili yükleme ve kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatınız. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra, sistem dilinin İngilizce olduğunu göreceksiniz.

Windows 10 sistem dili değiştirme oldukça kolay olduğunu söylemiştik. İsterseniz başka bir dil ekleyebilir ve kullanabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi dilini Türkçe’den İngilizce’ye veya İngilizce’den Türkçe’ye değiştirmek için mutlaka Windows Güncelleme Servisinin çalışır durumda olduğunu ve İnternete bağlı olduğunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Böylelikle Windows 10 dil değiştirme sorununu çözmüş bulunmaktayız. Windows 10 ingilizce yapma işlemi görüldüğü gibi kolay ve kısa bir süreçtir.

Ayrıca, video olarak da bu işlemin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Windows işletim sisteminizi ne zaman kurduğunuzu öğrenmek istiyorsanız, Windows Kurulum Tarihini Öğrenme adlı yazıya göz atabilirsiniz…

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme ⇒ Video

Windows 10 sistem dilini değiştirmek için videoyu izleyebilir ve ayrıca YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

  Son Söz

Windows 10 Sistem Dili Nasıl Değiştirilir? adlı yazımı burada noktalandırıyorum. Umarım Windows 10 dili Türkçe yapma, Windows 10 dil sorunu, Windows 10 İngilizce yapma ya da Windows 10 dil değiştirme gibi sorulara cevap vermişimdir. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!

Windows 10 Sistem Dili Değiştirme İlgili Yazılar

[su_box title=”İlgili Yazılar” box_color=”#242424″ radius=”0″]
♦ Google Play’den Bilgisayara Uygulama ve Oyun İndirme
♦ Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Windows 10
♦ Sysprep Kullanımı | Windows 10 Sysprep Nasıl Yapılır?
♦ Imdisk Virtual Disk Toolkit Kullanımı ve 6 GB RamDisk Oluşturma
♦ Windows 10 Windows Defender Kapatma
[/su_box]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir