You cannot copy content of this page

 

Sysprep Nedir? Sysprep Ne İşe Yarar?

Sysprep Nedir? Sysprep Ne İşe Yarar? – Sysprep bir Microsoft aracıdır. Sysprep, tüm Windows işletim sistemlerinde kullanılabilir. Sysprep ile, Windows işletim sistemlerini sorunsuz bir şekilde kopyalayabilirsiniz.

Sysprep Nedir? Sysprep Ne İşe Yarar?

Sysprep Nedir? Sysprep Ne İşe Yarar?

Sysprep Hazırlama Aracı, çoğunlukla sistem yöneticileri tarafından kullanılan Microsoft tarafından geliştirilen bir programdır.

Sysprep, kuruluş içindeki aynı donanıma sahip bilgisayarlara hızlı bir şekilde işletim sistemi kurmanızı veya dağıtmanızı sağlar.

Syprep kullanarak bir bilgisayar üzerine kurulan işletim sisteminin imajı alınır ve aynı konumdaki diğer bilgisayarlara bu imaj kolayca dağıtılır.

Sysprep ile hazırladığınız işletim sistemini diğer bilgisayarlara dağıtmak için 3. parti bir programa ihtiyacınız var.

Sysprep Nasıl Çalışır?

Sysprep kullanmadan bilgisayarınıza bir işletim sistemi kurmak istiyorsanız, bu uzun zaman alacaktır. Çünkü her bilgisayarda ayrı bir işletim sistemi kurmanız gerekir.

Normal bir işletim sistemi kurduğunuzda oluşturduğunuz her bir kullanıcı hesabı SID numarası farklı olacaktır. Ancak, Sysprep ile bir kurulum yaparsanız, kullanıcı SID numaraları çakışacaktır.

Yani Windows 10’da Sysprep’in ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını anlamanız gerekiyor. Sysprep ile bir bilgisayar hazırlarken, Genelleştir’i kontrol etmeli ve bilgisayarı kapatmalısınız.

Windows 10’da Bir Kullanıcının SID’si Nasıl Bulunur?

Windows işletim sistemindeki kullanıcılar için SID bilgilerini görüntülemek için, Windows Tuşu + R tuşlarına basarak CMD komut istemini açın ve aşağıdaki komutu gerçekleştirin.

wmic useraccount get name, sid

 
Sysprep Nedir? Sysprep Ne İşe Yarar?

Windows 10’da Sysprep Özelliği Nasıl Kullanılır? ⇒ Video

Windows 10’da Sysprep nasıl kullanılır daha iyi anlamak için anlamak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

VMware veya VirtualBox sanallaştırma programını kullanıyorsanız, yeni bir Windows 10 kurulumu yaparak sistemi Sysprep ile oluşturabilir ve test edebilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler, kendinize iyi bakın!

   Sysprep Nedir İlgili Yazılar


Net Framework Kurulumu
Windows 10’da Eski Fotoğraf Görüntüleyicisini Etkinleştirme
Ping Nedir?
RamDisk Nedir?
Windows WEI Nedir?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares