Çevrimdışı NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur? – Net Framework 3.5 sorunuyla çoğu zaman karşılaşıyoruz değil mi ? Günümüzde çoğu kullanıcı Windows işletim sistemi kullanmaktadır. Windows işletim sistemleri üzerinde 3. Parti programları kullanırız. Bazı 3. Parti yazılımları için Net Framework kurulması gereklidir.
Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Çevrimdışı Net Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Eğer Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Microsoft Net Framework 3.5 gerekliliği istenen bir 3. Parti yazılım çalıştırmak istediğinizde aşağıdaki sorunla karşılaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Unutulan Wifi parolası nasıl bulunur? Sorunun cevabı için Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Windows 10 adlı yazımıza göz atabilirsiniz…

Yukarıdaki görüntüde kurmaya çalıştığınız bir program için Microsoft Net Framework 3.5 kurulması gerektirdiğini görebilirsiniz. Burada iki seçenek mevcuttur.

İlk seçenekte bu özelliği yükle butonu vardır. Eğer Net Framework 3.5’i internete bağlanıp yüklemek isterseniz bu seçenekten devam edebilirsiniz. Ancak Windows Update servisinin çalışır durumda olması gerekir. Windows Update (Windows Güncelleme) servisinin aktif olup olmadığını Çalıştır penceresine services.msc yazdıktan sonra açılan Services (Hizmetler) penceresinde Windows Güncelleme seçeneğini kontrol ederek öğrenebilirsiniz.

İkici seçenek ise, Bu Yüklemeyi Atla seçeneğine tıklayarak Net Framework kurulumu‘ndan vazgeçebilirsiniz.

Bilgisayarınız üzerinde çalışan Windows işletim sistemi orjinal ise, ilk seçenek ile devam etmenizi öneririm. Eğer işletim sisteminizin Windows Güncelleme servisini kapattıysanız, mecburen İnternet olmadan Net Framework kurulumu yapmanız gerekecek.

Buna ek olarak, orjinal bir Windows işletim sistemi kullansanız bile, İnternet kotanızı bitirmemek için Net Framework‘ü çevrimdışı yükleyebilirsiniz.

Windows 10 Üzerinde İnternet Olmadan Net Framework 3.5 Kurulumu

Windows 10 işletim sistemi üzerinde İnternet olmadan Net Framework 3.5 kurulumu adımlarına artık geçebiliriz. Eğer Net Framework 3.5 Windows 10 hatası veya Windows 7, 8, 8.1 işletim sistemleri için bu hatayı alırsanız, bu sorundan kurtulmak için işletim sisteminizin DVD medyasına veya ISO dosyasına ihtiyacınız vardır.

Net Framework‘ü İnternet üzerinden yüklemeye çalışırken de hatalar alabilirsiniz. Eğer Net Framework 3.5 yüklenmiyor ise, internetsiz kurulum için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

   Adım 1

Windows 7/8/8.1 veya 10 işletim sistemi kurulum medyasını bilgisayarınıza takınız. Eğer Windows kurulum medyasına sahip değilseniz, ISO dosyası da kullabilirsiniz.

Windows 8.1 veya 10 ISO dosyasını sisteminize mount etmek için ISO dosyası üzerined Sağ Tuş / Bağla seçeneğine tıklayınız.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 2

Bilgisayarım’a tıklayınız ve mount edilen ISO dosyasının sürücü harfini kontrol ediniz.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 3

CMD komut istemini yönetici olarak çalıştırmak için Başlat menüsü üzerinde Sağ Tuş / Komut İstemi (Yönetici) seçeneğine tıklayınız.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 4

CMD komut istemi açıldıktan sonra, çevrimdışı Net Framework 3.5 kurulumu için aşağıdaki komutu yazınız ve Enter‘a basınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, [ /Source:F:\sources\sxs ] kısmındaki sürücü harfidir.

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:F:\sources\sxs /LimitAccess

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 5

Sürücü harfini kontrol ettikten sonra Net Framework kurulumu başlatınız.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 6

Windows 8.1/10 işletim sistemi üzerinde İnternet olmadan Net Framework kurulumu başarıyla tamamlandı!

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 7

Net Framework kurulumunu doğrulamak için Başlat menüsü üzerinde Sağ Tuş / Programlar ve Özellikler seçeneğine tıklayınız.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 8

Açılan pencereden Windows özelliklerini aç veya kapat seçeneğine tıklayınız.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 9

Bilgisayarınıza .Net Framework 3.5 (.NET 2.0 ve 3.0 içerir) kurulu olduğunu aşağıdaki görüntüden doğrulayabilirsiniz.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Net Framework 3.5 Kurulumu İçin CMD Dosyası

Eğer Net Framework kurulumunu kod yazmadan yapmak istiyorsanız, aşağıdaki butona tıklayarak Install Net Framework cmd dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. CMD dosyasını çalıştırmadan önce, Windows kurulum medyanıza atanan sürücü harfini kodun içerisine ekleyiniz ve dosyası kaydediniz.

CMD dosyasını yönetici olarak çalıştırınız ve Net Framework kurulumu‘nu tamamlayınız.

CMD Dosyasını İndir

Çevrimdışı NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Eğer Net Framework kurmak için CD veya DVD ile uğraşmak istemiyorsanız, Windows 8, 8.1 ve 10 işletim sistemleri için Çevrımdışı Net Framework İndir adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çevrimdışı NET Framework 3.5 Kurulumu ⇒ Video

İnternet olmadan çevrimdışı Net Framework 3.5 kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

  Son Söz

Bu yazımızda, Windows işletim sistemleri üzerinde 3. Parti bir yazılım için gerekli olan Net Framework kurulumu yaptık. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!

Çevrimdışı NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 11 =