Net Framework 3.5 sorunuyla çoğu zaman karşılaşıyoruz değil mi ? Günümüzde çoğu kullanıcı Windows işletim sistemi kullanmaktadır. Windows işletim sistemleri üzerinde 3. Parti programları kullanırız. Kimi 3. Parti yazılımları için Windows Net Framework kurulması gereklidir.
Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Çevrimdışı Net Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Çevrimdışı Net Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Eğer Windows 8 veya daha sonraki sürümler olan Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Net Framework 3.5 gerekliliği istenen bir 3. Parti yazılım çalıştırmak istediğimizde karşımızda bir sorunla karşılaşırız.

Net Framework 3.5 gereksinimi duyan bir 3. Parti yazılımı çalıştırmak istediğimizde karşımıza aşağıdaki sorun çıkar:

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Unutulan Wifi parolası nasıl bulunur? Sorunun cevabı için Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Windows 10 adlı konuya göz atabilirsiniz…

Burada uygulamanın Net Framework 3.5 gerektirdiğini söylüyor. Burada iki seçenek mevcuttur.

İlk seçenekte bu özelliği yükle butonu vardır. Eğer Net Framework 3.5’i internete bağlanıp yüklemek istersek bu seçenekten devam ederiz ve bilgisayarımız Windows sunucularına bağlanmayı dener.

İkici seçenek ise, bu kurulumu atlar ve penceyi kapatır.

Tabi bilgisayarımızda orijinal windows sürümü yüklüyse ilk seçenekten ilerlemek mantıklıdır. Fakat bilgisayarımıza orijinal olmayan bir windows sürümü yüklemişsek, ve crack işlemi de yapmışsak ne olacak ?

Tabiki bu riske girip Windows sunucularına bağlanmayıp, bilgisayarımızda lisans sorunları yaşamamak için genelde çevrimdışı yükleme ihtiyacı duyarız. Ya da sistemimiz orijinal olup bulunduğumuz lokasyonda internet bağlantısı yoksa da çevrimdışı kurulum işlemini uygularız. Bir de şunu eklemek istiyorum. İnternet bant genişliğiniz (Bandwith) konusunda kısıtlı bir durumdaysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Windows Önbellek nasıl temizlenir? Sorunun cevabı için DNS Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır? adlı yazıya göz atabilirsiniz…

İnternet Olmadan Net Framework 3.5 Yükleme

İnternet olmadan Net Framework 3.5 yükleme adımlarına artık geçebiliriz. Eğer Net Framework 3.5 Windows 10 hatası veya Windows 7, 8, 8.1 işletim sistemleri için bu hatayı alırsanız, bu sorundan kurtulmak için işletim sisteminizin DVD medyasına veya ISO dosyasına ihtiyacınız vardır.

Net Framework’ü İnternet üzerinden yüklemeye çalışırken de hatalar alabiliriz. Eğer Net Framework 3.5 yüklenmiyor ise, internetsiz kurulum için aşağıdaki adımları takip ediniz.

   Adım 1

Windows 8.1 DVD’mizi bilgisayarımıza yerleştirelim. Eğer DVD ile uğraşmak istemiyorsanız başka yollar vardır. İlla DVD mi lazım sorusuna cevap verecek olursak, tabiki hayır.. Harddisk’imizde eğer ISO dosyasına sahipsek dosyalara bilgisayarımız üzerinden erişebilmek için mount ederiz.

Ya da 7-zip ve Winrar sıkıştırma programlarıyla ISO dosyamızı harddiskimize çıkabiliriz. Çıkarma işleminden sonra ise, kurulum kolaylığı bakımından kök dizine (C veya D gibi) kopyalayabiliriz ya da direk o konumda çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer bu işlemlerden birini gerçekleştirdiyseniz kuruluma devam edebiliriz. Ben ISO dosyamı bilgisayarıma mount ederek devam ediyorum.

   Adım 2

Harici HDD’mizde veya sabit diskimizin üzerinde olan ISO dosyamıza gidelim ve sağ tuş yaparak bilgisayarımıza mount edelim.

Ayrıca, Windows 8.1 Enterprise 64bit TR işletim sistemini indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayarak Windows 8.1 işletim sistemini bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

 
Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 3

Bilgisayarımıza gidip sürücü harfinin kontrolünü yapalım.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 4

Şimdi CMD komut istemini yönetici olarak çalıştırmamız gereklidir. Başlat menüsü üzerinde sağ tuş yaparak komut yöneticisini açalım.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 5

Açılan komut istemine aşağıdaki kodu yazın veya yapıştırın. Ve hemen ardından enter tuşuna basınız. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta [ /Source ] kısmıdır. Biz ISO dosyamızı bilgisayarımıza mount ettiğimizde F: sürücü harfini aldığını görmüştük. Bu sizde farklı olabilir.

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:F:\sources\sxs /LimitAccess

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 6

Enter’a basar basmaz kurulum başlayacaktır.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 7

Kurulum başarılı olarak tamamlanmıştır. Son adım olarak kurulumun doğrulanmasını yapabiliriz.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 8

Başlat menüsü üzerinden sağ tuşa basarak, Programlar ve Özellikler diyelim.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 9

Açılan pencereden Windows özelliklerini aç veya kapat seçeneğine tıklayalım.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

   Adım 10

Net Framework 3.5  doğrulama işlemi tamamdır. Bilgisayarımıza Net Framework 3.5 kurulumu tamamlanmıştır.

Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

Eğer CMD üzerinde kod yazmadan yapmak istiyorum derseniz. Aşağıdaki bağlantıdan Script Komut Dosyasını indirin ve masaüstüne çıkardıktan sonra, sağ tuş / yönetici olarak çalıştır demeniz gereklidir. Kurulum DVD’sinin bilgisayarınızda takılı olduğunu kontrol ediniz. Çevrimdışı Microsoft NET Framework 3.5 Nasıl Kurulur?

 

Ayrıca, CD veya DVD ile uğraşmak istemiyorsanız, Windows 8, 8.1 ve 10 işletim sistemleri için Offline (Çevrimdışı Paket) NetFramework 3.5 indirmek için konuyu okumanızı tavsiye ederim !

Çevrimdışı NET Framework 3.5 Kurulumu ⇒ Video

Çevrimdışı Net Framework 3.5 kurulumu adımlarını video’yu izleyerek halledebilir ve ayrıca YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

  Son Söz

Çevrimdışı Net Framework 3.5 Nasıl Kurulur? adlı yazımı burada noktalandırıyorum. Bu sorun ile neredeyse çoğu zaman boğuşuyoruz. Bazen ciddi hatalar vermektedir. Tavsiyem temiz kurulum yapılmış bir sistem üzerine, bu sistem gereksinimini kurmanızdır. Windows 8.1 üzerinde İnternet bağlantısı olmadan Net Framework 3.5 kurmuş bulunmaktayız. Artık 3. Parti yazılımlarımızı bilgisayarımız üzerinde çalıştırabiliriz. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!


Çevrimdışı Net Framework 3.5 Nasıl Kurulur? İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =