Windows Server 2019 ISO İndir

Microsoft, Windows Server 2019’u bu yılın ikinci yarısında kullanıma sunacağını duyurdu. Şuan, Windows Server 2019 Preview sürümünü indirebilir ve test edebilirsiniz.

Windows Server 2019 ISO İndir

Windows Server 2019 Preview Build 17623 ISO İndir

Microsoft Server 2019 Yenilikleri

Microsoft Server 2019, Windows Server 2016’nın üzerine kurulmuş bir yapıdır ve önceki tüm sürümlerine göre daha performanslı olarak kabul edilmektedir.

Microsoft Server 2019’un dikkat çeken özellikleri şunlardır;

  • Microsoft, sunucu çekirdeği imaj boyutunu (5 GB’tan) %72’ye kadar düşürmeyi planlamaktadır. Ve böylece, bu imajı indirip dağıtmak için harcanan süreyi minimuma düşürmeyi planlamaktadır.
  • Linux güvenlik güncellemeleri.
  • Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması
  • Küme Setleriyle Genişletilmiş Kümeler
  • Windows Defender ATP Exploit Koruma
  • Korumalı sanal makineler: Çevrimdışı mod, Alternatif HGS, VMConnect ve Korumalı Linux desteği
  • Doğrudan Depolama Alanları için performans geçmişi

Windows Server’ın yeni sürümünün daha fazla özelliğini incelemek için https://cloudblogs.microsoft.com/windowsserver/2018/03/20/introducing-windows-server-2019-now-available-in-preview/ adresine tıklayınız.

Windows Server 2019 Nereden İndirebilirim?

MS Server 2019 Preview sürümünü, Windows Insider Programı’na kayıt olduktan sonra bilgisayarınıza hem ISO hemde VHDX olarak indirebilirsiniz. Buna ek olarak, Project Honolulu Preview sürümünü de Windows Insider Programı sayfasından indirebilirsiniz.

Microsoft Server 2019 Preview sürümünü indirmek için, https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewserver adresine gidiniz.

Windows Insider’e kayıt olmak için kişisel outlook/hotmail mail hesabınızı kullanabilirsiniz.

   Adım 1

Windows Insider sayfasını açtıktan sonra, Windows Server 2019 ISO dosyasını hangi dilde indirmek istiyorsanız aşağıdaki görüntüdeki gibi dilinizi seçiniz ve Confirm (Onayla) butonuna tıklayınız.

Windows Server vNext LTSC Preview - Build 17623

   Adım 2

Sayfa yenilendikten sonra, Microsoft Server 2019 Preview sürümü indirmek için Download Now (Şimdi İndir) butonuna tıklayınız.

Şimdi İndir

   Adım 3

Chrome tarayıcı üzerinde indirme işlemi aşağıdaki görüntüdeki gibi başlayacaktır. Bilgisayarınıza indirdiğiniz dosya Windows_InsiderPreview_Server_vNext_en-us_17623.iso olacaktır.

Server Kurulum İmajı İndiriliyor

Adım Adım Windows Server 2019 Kurulumu ⇒ Video

Microsoft Server 2019 ISO dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz


Sonraki yazılarımızda, Windows Server’ın yeni sürümünü VMware Workstation, Oracle VM VirtualBox ve VMware ESXi üzerine kuracağız. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


VMware Üzerinde Server 2019 Kurulumu
♦ Oracle VM VirtualBox ile Server 2019 Kurulumu
Microsoft Project Honolulu
Server 2019 Üzerinde Project Honolulu Kurulumu
ESXi ile Server 2019 Kurulumu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir