VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows Vista Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows Vista Kurulumu – Windows Vista, Microsoft işletim sistemlerinin bir üyesidir. Windows Vista, Microsoft tarafından resmi olarak 30 Ocak 2007 tarihinde piyasaya sürüldü.

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows Vista Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows Vista Kurulumu

Microsoft Windows Vista işletim sisteminin ana amacı Windows XP’deki bazı güvenlik sorunlarını gidermekti. Windows Vista ile ilk defa Aero özelliği geliştirildi. Ayrıca, Vista’nın en büyük dikkat çekici özelliği ise, Sidebar (Kenar Çubuk) özelliğinin olmasıydı.

Windows Vista Ultimate 64 Bit işletim sistemini fiziksel bilgisayarınızın üzerine kurmanıza gerek kalmadan VMware Workstation sanallaştırma programı ile sanal bilgisayar olarak kullanabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, VMware Workstation 14/15 sanallaştırma programını kullanarak Windows işletim sistemlerinin kurulumlarını tamamladık. Bu yazılara göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Windows Vista Ultimate 32 Bit ve 64 Bit işletim sistemini yazının altındaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazımızda, VMware Workstation 14/VMware Workstation 15 ile Windows Vista kurulumu adımlarını gerçekleştireceğiz. Eğer VMware sanallaştırma programını daha önce bilgisayarınıza yüklemediyseniz, VMware Workstation 14 Kurulumu adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Buna ilaveten, eğer bir Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanıyorsanız, Ubuntu Üzerine VMware Workstation 14 Kurulumu adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

VMware Workstation ile işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. İlgili videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

VMware Sanal Makine Üzerinde Windows Vista Kurulumu ⇒ Video

VMware Workstation 14/15 Windows Vista kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bizi desteklemek için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Bu yazımızda, VMware ile Windows Vista Ultimate işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   VMware ile Windows Vista Kurulumu İlgili Yazılar


♦ VMware Workstation Donanım Uyumluluğu Yükseltme
♦ VMware Disk Kapasitesini Arttırma
♦ VMware Workstation Clone Alma | Sistem Klonlama
♦ VMware Workstation Snapshot Özelliği Nedir?
♦ VMware Workstation Disk Performansı Arttırma

   VMware Workstation İçin Windows Vista ISO İndir


Microsoft Windows Vista Ultimate 64 Bit işletim sistemini aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + two =