VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows Millennium Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows Millennium KurulumuWindows Millennium (Windows ME), Microsoft’un bir işletim sistemidir ve ilk kez ticari olarak 2000 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmüştür.

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows Millennium Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows Millennium Kurulumu

Windows Millennium (Windows ME) işletim sistemi özellikle ev kullanıcıları için tasarlandı. Fakat, iş kullanıcıları için bu bir dezavantaj olacağı için, Windows 2000 tasarlandı.

Windows Millennium Edition gibi eski işletim sistemlerini bilgisayarınız üzerine sanallaştırma programı aracılığıyla yükleyerek kullanabilirsiniz.

VMware Workstation, VMware Player veya Oracle VM VirtualBox gibi sanallaştırma programlarından birini kullanıyorsanız, Windows ME Edition işletim sistemini indirebilir ve yeni bir sanal makine oluşturduktan sonra işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, Windows 10 PC/Laptop üzerinde VMware Workstation sanallaştırma programını kullanarak Windows’un eski sürümlerinin kurulumlarını yaptık. Bu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, Windows Millennium işletim sistemini yazının altındaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

VMware Workstation 14/15 ile Windows Millennium Edition Kurulumu

VMware ile Windows Millennium kurulumu yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Bu yazımızda, Microsoft’un eski işletim sistemlerinden olan Windows ME, Windows 10 bilgisayar üzerinde VMware Workstation programı ile nasıl kurulur inceledik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   Windows 10 Üzerinde VMware Kullanarak Windows ME Kurulumu İlgili Yazılar


♦ VMware Workstation Donanım Uyumluluğu Yükseltme
♦ Ubuntu Üzerine VMware Workstation Kurulumu
VMware Workstation 14 Kurulumu
♦ VMware Workstation 14 Pro İndir
♦ VMware Disk Kapasitesini Arttırma

   VMware Workstation İçin Windows Millennium ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows Millennium (ME) işletim sistemi ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − 7 =