VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 98 Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 98 Kurulumu – Kod adı Memphis olan Windows 98 işletim sistemi, Windows 95 işletim sistemine bir güncelleme olarak 1998’de Microsoft tarafından piyasaya sürüldü.

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 98 Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows 98 Kurulumu

Microsoft, Windows 95’in eksikliklerini ve bazı ek güvenlik sorunlarını geliştirmek için Windows 98 işletim sistemini geliştirmiştir. Windows 98 tam olarak 25 Haziran 1998 tarihinde piyasaya sürüldü.

VMware sanal makine ile Windows 98 kurmak oldukça basittir. Eski işletim sistemlerini VMware Workstation sanallaştırma programını kullanarak bilgisayarlarınıza kurabilir ve kullanabilirsiniz. VMware Workstation programını daha önce bilgisayarınıza yüklemediyseniz, VMware Workstation 14 Kurulumu / VMware Workstation 15 Kurulumu adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, VMware Workstation 14 programını kullanarak, Windows 10, Windows 8.1, Windows XP, Windows 7 ve Windows 2000 işletim sistemlerini kurulumlarını gerçekleştirdik. Bu yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 üzerinde Windows 98 kurulumu adımlarını inceleyeceğiz. Eğer Windows 98 ISO dosyasına sahip değilseniz, yazının en altındaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 ile işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz…

Windows 10 Üzerinde VMware Kullanarak Windows 98 Kurulumu ⇒ Video

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 üzerinde Windows 98 kurulumu yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Bu yazımızda, Windows 10 bilgisayar üzerinde VMware Workstation programını kullanarak eski bir işletim sistemi olan Windows 98 First Edition kurulumunu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   VMware ile Sanal Makine Üzerinde Windows 98 Kurulumu İlgili Yazılar


♦ VMware Workstation 12 Pro Kurulumu
♦ VMware Workstation 12 Sanal Makina Kurulumu
♦ VMware Workstation Üzerinde Windows 10 Kurulumu
♦ VMware Workstation Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu
♦ VMware Virtual Network Editor Ayarları

   VMware Workstation İçin Windows 98 ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows 98 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − sixteen =