VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 8.1 KurulumuVMware Workstation 14 programını kullanarak ile Linux, Windows veya MacOS gibi işletim sistemlerini bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 sanallaştırma programı ücretli bir program olmasına rağmen günümüzde en güçlü ve en yaygın kullanılan programdır. Önceki yazılarımızda VMware Workstation programını kullanarak, yeni bir sanal makine oluşturma, bir sanal makineyi klonlama, sanal makine donanım uyumluluğu yükseltme gibi konulardan bahsetmiştik.

VMware Workstation ile VirtualBox programları kıyaslanırsa, aralarındaki en büyük fark birinin ücretli diğerinin ise ücretsiz olmasıdır. Ve dolayısıyla, bir programa ücret ödemeyi sevmeyen kişiler VirtualBox programını kullanmaktadırlar.

Fakat büyük kurumsal bir ağda VMware Workstation programı daha yaygın kullanılır ve tercih edilir. Eğer bir sistem yöneticiyseniz, VMware programını mutlaka kullanıyor olmalısınız.

VMware Workstation 15.0.2 sürümü şuan en güncel ve en istikrarlı sürümüdür.

Bu yazımızda, VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 kullanarak Windows 8.1 işletim sistemi kurulumunu gerçekleştireceğiz ve son olarak VMware Tools kurulumu yapacağız.

Önceki yazılarımızda, VMware Workstation ile Windows işletim sistemi kurulumları yaptık. Bu yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

VMware ile Sanal Makine Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu ⇒ Video

Windows 10 üzerinde VMware kullanarak sanal makine üzerinde adım adım Windows 8.1 kurulumu yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Bu yazımızda, Windows 10 PC üzerinde VMware sanal makine üzerinde Windows 8.1 kurulumu nasıl yapılır inceledik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   Windows 10 Üzerinde VMware Kullanarak Windows 8.1 Kurulumu İlgili Yazılar


Windows 10 VMware Workstation 14 Kurulumu
♦ VMware Workstation 14 Pro İndir
♦ VMware Workstation Snapshot Özelliği Nedir?
♦ VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu
♦ VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu

   VMware Workstation İçin Windows 8.1 ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows 8.1 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + nineteen =