VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 7 Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 7 Kurulumu – VMware Workstation programını kullanarak sanal makineler oluşturmak çok basit ve kolaydır. VMware ile bir sanal makine oluşturduktan sonra, ihtiyacınız olan tek şey kuracağınız işletim sisteminin ISO dosyasıdır.

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 7 Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows 7 Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 bir sanallaştırma programıdır ve çalışan sisteminizin üzerinde birden fazla sanal bilgisayar çalıştırabilirsiniz. Bu yüzden, fiziksel bilgisayarınıza Dual işletim sistemi kurmanıza gerek kalmaz. Ayrıca VMware ile yapılandırdığınız sanal makinelerinizi kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Eğer bilgisayarınız sanallaştırma teknolojisini destekliyorsa, VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 programını kullanmanızı öneririz. Eğer bilgisayarınızın sanallaştırma özelliğini nasıl açılacağını bilmiyorsanız, Virtualization Technology Nasıl Etkinleştirilir? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, Windows 10 PC/Laptop üzerinde VMware sanallaştırma programı ile Windows işletim sistemlerini kurduk. Bu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda, VMware programını kullanarak Windows 7 işletim sistemi kuracağız ve sanal makinenin VMware Tools araçlarını yükleyeceğiz.

Eğer Windows 7 ISO dosyasına sahip değilseniz yazının en altındaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

VMware Sanal Makine Üzerinde Windows 7 Kurulumu ⇒ Video

Windows 10 PC üzerinde VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 kullanarak Windows 7 kurulumu yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Bu yazımızda, Windows 10 işletim sistemi üzerinde VMware Workstation programını kullanarak sanal makine üzerinde Windows 7 UEFI kurulumu’nu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   Windows 10 Üzerinde VMware Kullanarak Windows 7 Kurulumu İlgili Yazılar


♦ VMware Workstation 12 Windows 10 Kurulumu
♦ VMware Workstation 12 Windows 8.1 Kurulumu
♦ VMware Virtual Network Editor Ayarları
♦ VMware Bridged Network Bağlantısı Nasıl Yapılır?
♦ VMware NAT Network Bağlantısı

   VMware Workstation İçin Windows 7 ISO İndir


Bu yazıda kullanılan VMware Workstation için Windows 7 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO İmajını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 3 =