VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 2000 Kurulumu

Bu yazımızda, PC üzerinde VMware Workstation 14/15 Pro kullanarak bir sanal makine üzerinde adım adım Windows 2000 kurulumu yapacağız.

Windows Bilgisayarı Üzerinde Sanal PC'de Win2000 Nasıl Kurulur

VMware Workstation Kullanarak Windows 2000 İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Microsoft Windows 2000, Microsoft tarafından tasarlanan bir işletim sistemidir. Win2000 OS ilk olarak Windows NT 5.0 olarak adlandırıldı.

Microsoft Win2000 sistemi 17 Şubat 2000 tarihinde piyasaya sürüldü. Bu sistem; Professional, Server, Advanced Server ve Datacenter sürümlerini içerir.

Önceki yazılarımızda, VM Workstation sanallaştırma programını kullanarak diğer Microsoft işletim sistemleri kurulumlarını gerçekleştirdik. Bu yazılara alttaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Bu yazımızda, VM Workstation 14/15 ile Microsoft Win 2000 işletim sistemi kurulumunu gerçekleştireceğiz.

Bu sanallaştırma programını kullanarak Windows işletim sistemleri kurulumlarını aşağıdaki bağlantılardan YouTube kanalımız üzerindeki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz.

VMware Sanal Makine ile Win 2000 Çalıştırma ⇒ Video

VMware 14/15 Pro kullanarak adım adım işletim sistemini kurmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Win2000 Kurulum Videosu

   Son Söz

Bu yazımızda Win 10 PC’de VMware sanal makine üzerinde Microsoft 2000 işletim sistemi nasıl yüklenir inceledik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   İlgili Yazılar


♦ VM Workstation 14 Nasıl Kurulur
♦ VM Disk Kapasitesini Arttırma
♦ Adım Adım Ubuntu Kurulumu
♦ Ubuntu’da VM Tools Yapılandırma
Clone Özelliği Nedir

   ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Microsoft Win2000 işletim sisteminin ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − five =

shares