VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 10 Kurulumu

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 10 KurulumuVMware Workstation programını kullanarak bir ağ ortamı veya bir test ortamı oluşturacaksanız, Windows 10, 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerini veya Linux dağıtımlarını bilgisayarınıza yükleyebilir ve test edebilirsiniz.

VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 Üzerinde Windows 10 Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows 10 Kurulumu

Sanallaştırma programlarını kullanarak çeşitli işletim sistemlerini fiziksel bilgisayarınıza kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinde sanal bir bilgisayar çalıştırmak için VMware, Hyper-V veya Oracle VM VirtualBox programlarından birini veya birkaçını kullanabilirsiniz.

VirtualBox programını kullanarak Windows 10 kurulumu yapmak istiyorsanız eğer, VirtualBox ile Windows 10 Kurulumu adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 sanallaştırma programı bilgisayarınızda kurulu değilse, şu makalelere göz atınız;

VMware Workstation sanallaştırma programı ücretli bir program değildir. Bunun aksine, VirtualBox sanallaştırma programı ise tamamen ücretsizdir. Fakat VMware Workstation 14 / VMware Workstation 15 programını satın almanızı ve kullanmanızı öneririz.

Bu yazımızda, VMware Workstation programının en güncel sürümü ile sanal makine oluşturduktan sonra, sanal bir bilgisayar oluşturacağız.

Önceki yazılarımızda, VMware Workstation kullanarak Windows 10 PC üzerinde eski Windows sürümlerini kurduk. Bu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Aşağıdaki videoda kullanılan Windows 10 ISO dosyası, Microsoft Media Creation Tool aracı ile indirilmiştir. Windows 10 nasıl indirilir daha fazla bilgi için, şu makaleye göz atınız:

Eğer VMware programını bilgisayarınıza indirmediyseniz, Windows ve Linux işletim sistemleri için VMware Workstation 14 sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca, Ubuntu Üzerine VMware Kurulumu’na göz atmak isteyebilirsiniz.

VMware Workstation 14/15 ile Windows 10 UEFI Kurulumu ⇒ Video

VMware Workstation 14/15 programını kullanarak Windows 10 UEFI kurulumu ve yapılandırması için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca, Windows 10 sanal makine bulanık yazı sorununu da çözebilirsiniz. Bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olunuz!

   Son Söz

Bu yazımızda, VMware programını kullanarak yeni bir sanal makine oluşturduktan sonra Windows 10 UEFI kurulumu adımlarını inceledik. Ayrıca, sanal makine bulanık yazı sorununu giderdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   VMware ile Sanal Makine Üzerinde Windows 10 Kurulumu İlgili Yazılar


♦ VMware Workstation 12 Windows 8.1 Kurulumu
♦ VMware Virtual Network Editor Ayarları
♦ VMware Bridged Network Bağlantısı Nasıl Yapılır?
♦ VMware NAT Network Bağlantısı
♦ VMware Host Only Ağ Bağlantısı

   VMware Workstation İçin Windows 10 ISO İndir


VMware Workstation için Windows 10 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =