VMware Workstation 14 Windows 10 Kurulumu

VMware Workstation 14 Windows 10 KurulumuVMware Workstation programını kullanarak bir ağ ortamı veya bir test ortamı oluşturacaksanız, Windows 10, 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerini veya Linux dağıtımlarını bilgisayarınıza yükleyebilir ve test edebilirsiniz.
VMware Workstation 14 Windows 10 Kurulumu

VMware Workstation 14 Windows 10 Kurulumu

Sanallaştırma programlarını kullanarak çeşitli işletim sistemlerini fiziksel bilgisayarınıza kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinde sanal bir bilgisayar çalıştırmak için VMware, Hyper-V veya Oracle VM VirtualBox programlarından birini veya birkaçını kullanabilirsiniz.

VirtualBox programını kullanarak Windows 10 kurulumu yapmak istiyorsanız eğer, Oracle VM VirtualBox Windows 10 Kurulumu adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca VMware Workstation 14 bilgisayarınızda kurulu değilse, Windows 10 VMware Workstation 14 Kurulumu adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

VMware Workstation sanallaştırma programı ücretli bir program değildir. Bunun aksine, VirtualBox sanallaştırma programı ise tamamen ücretsizdir. Fakat VMware Workstation 14 programını satın almanızı ve kullanmanızı öneririz.

VMware Workstation 14, VMware firmasının yayınladığı en son sürümüdür. Önceki yazımızda, VMware Workstation 12 Windows 10 Kurulumu adımlarını gerçekleştirmiştik. Bu yazımızda, VMware Workstation programının en güncel sürümü ile sanal makine oluşturduktan sonra, sanal bir bilgisayar oluşturacağız.

Aşağıdaki video içeriğinde kullanılan Windows 10 ISO dosyasını, Microsoft Media Creation Tool aracı ile indirilmiştir. Konuyu incelemek için, Windows 10 ISO Dosyası İndir yazımızı görüntüleyiniz…

Eğer VMware programını bilgisayarınıza indirmediyseniz, Windows ve Linux işletim sistemleri için VMware Workstation 14 sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca, Ubuntu Üzerine VMware Kurulumu’na göz atmak isteyebilirsiniz.

VMware Workstation 14 Windows 10 UEFI Kurulum ve Yapılandırma

VMware Workstation 14 programını kullanarak Windows 10 UEFI kurulumu ve yapılandırması için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca, Windows 10 bulanık yazı sorunu çözümü videoda incelenmiştir. Bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olunuz!

  Son Söz

VMware Workstation 14 Windows 10 Kurulumu – Bu yazımızda, VMware programını kullanarak yeni bir sanal makine oluşturduktan sonra Windows 10 UEFI kurulumu adımlarını inceledik. Ayrıca, sanal makine bulanık yazı sorununu giderdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!

VMware Workstation 14 Windows 10 Kurulumu İlgili Yazılar

[su_box title=”İlgili Yazılar” box_color=”#242424″ radius=”0″]
♦ VMware Workstation 12 Windows 8.1 Kurulumu
♦ VMware Virtual Network Editor Ayarları
♦ VMware Bridged Network Bağlantısı Nasıl Yapılır?
♦ VMware NAT Network Bağlantısı
♦ VMware Host Only Ağ Bağlantısı
♦ VMware Workstation Disk Performansı Arttırma
♦ VMware Workstation Snapshot Özelliği Nedir?
♦ VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu
♦ VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu
♦ Ubuntu VMware Tools Kurulumu

[/su_box]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − sixteen =

Show Buttons
Hide Buttons