VMware Workstation 14 Pro İndir

Bu yazımızda, Windows ve Linux sistemler üzerinde sanal makine oluşturmanıza izin veren VMware Workstation 14 indirme bağlantılarını sizler için paylaşacağız.

VMware Workstation 14 Pro İndir

VMware Workstation 14 Pro İndir

VMware Workstation 14 Pro ve Workstation Player tek bir fiziksel bilgisayar üzerinde birden fazla sanal işletim kurmanıza olanak sağlar. Birçok sistem yöneticisi sanallaştırma teknolojisi ürünü olan VMware Workstation programını kullanmaktadır.

VMware Workstation, 14 pro sürümü daha da güçlenerek liderliğini devam ettirmektedir. Bu programın yeni sürümünde sanal makineler için güvenlik üst düzeye çıkarıldı. VMware ile sanal makine oluşturduktan sonra, güncel işletim sistemlerini de kurabilir ve kullanabilirsiniz.

VMware 14 Pro sürümü ücretli bir programdır ve satın almadan önce 30 gün ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Eğer programı satın almak istemiyorsanız, 30 gün ücretsiz deneyebilir ve daha sonra karar verdiğinizde satın alabilirsiniz.

Bu sanallaştırma yazılımı sadece Windows işletim sistemlerini desteklemez. Dolayısıyla Linux, Fedora veya Red Hat gibi diğer işletim sistemlerini de destekler.

VM Workstation 14 indirdikten sonra, bilgisayarınıza kolaylıkla kurabilirsiniz. Eğer Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Windows 10 üzerinde VMware 14 kurulumu adlı yazımıza göz atabilir ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme: VM Workstation 15 Pro Yayınlandı!

VM Workstation 14 Pro indirmek için aşağıdaki bağlantılara göz atınız.

Windows İçin VM Workstation 14.1.3-9474260 İndir

VM-Full-14.1.3-9474260.exe dosyasını bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Programı İndir

Linux İçin VM Workstation 14.1.3-9474260.x86_64.bundle 32/64 Bit İndir

VM-Full-14.1.3-9474260.x86_64.bundle dosyasını bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Programı İndir


VMware 14.1.2’yi 14.1.3’e Yükseltme/Güncelleme

VMware 14.1.3 sürümü 14 Ağustos 2018 tarihinde piyasaya sürüldü. Windows işletim sistemi üzerinde kullandığınız varolan 14.1.2 sürümünü 14.1.3 sürümüne yükseltmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

   Adım 1

Sanallaştırma programını açınız ve Help (Yardım) ve ardından Software Updates (Yazılım Güncellemeleri) seçeneğine tıklayınız.

Help / Software Updates

   Adım 2

Güncellemeleri kontrol etmek için Check for Updates (Güncellemeleri Denetle) butonuna tıklayınız.

Check for Updates (Güncellemeleri Denetle)

   Adım 3

Yazılım güncelleme aracı VM 14 Pro sanallaştırma programının son sürümünü belirledikten sonra Download and Install (İndir ve Kur) butonuna tıklayarak programı güncelleyebilirsiniz.

Yazılım Güncellemeleri


Windows Üzerinde VM Yazılımı Kurulumu

Yeni sürümü indirdikten sonra Windows 10 işletim sistemi üzerinde adım adım kurulum yapmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

VMware 14 Kurulumu

Linux Üzerinde VM Yazılımı Kurulumu

Linux/Ubuntu üzerinde de bu sanallaştırma yazılımını çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Ubuntu 18.04 üzerinde adım adım VMware yazılımını indirmek ve kurmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

Ubuntu'da VMware Kurulumu

Mac Üzerinde VM Fusion Kurulumu

VM Workstation indirdikten sonra dosya uzantısı .exe olduğunu görebilirsiniz. Windows işletim sistemlerinde bir programın kurulum dosya uzantısı .exe‘dir. Mac üzerinde VM Workstation yerine VM Fusion kullanılmaktadır.

Sonuç olarak, bir Mac bilgisayarı üzerinde VM Fusion sanallaştırma programı kullanılır. macOS Mojave üzerinde VMware Programını indirmek ve kurmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

VMware Fusion Kurulumu

VMware 14 Kurulumu ⇒ Video

Eğer Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, Windows 10 üzerinde VMware 14 kurulumu adımlarını aşağıdaki videoyu izleyerek gerçekleştirebilir ve bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

VMware 14 Kurulum Videosu

   Son Söz

Kullandığınız işletim sistemine göre VM Workstation 14 Pro sürümünü bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   İlgili Yazılar


Disk Kapasitesini Arttırma
Sanal Makine Clone Alma
♦ Sanal Makine ile Ubuntu Kurulumu
VM Tools Kurulumu
Snapshot Nasıl Kullanılır

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 15 =

shares