VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu

VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu – VMware Workstation sanallaştırma programı ile efsane Windows XP işletim sistemi kurulumunu yapalım.
VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu

VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu

VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu

VMware sanallaştırma programı ile Windows XP kurulumunda bazen hatalar ile karşılaşmaktayız. Bu küçük sorunu sanal makine oluştururken ilk adımda Windows XP iso dosyasını göstermemiz gereklidir. Sanal makine oluşturduktan sonra Windows XP iso dosyasını eklediğimizde disk ekleme hatası almaktayız.

Günümüzde, Microsoft Windows XP işletim sistemine olan desteğini kesinlikle bitirmiş durumdır. Artık yeni bir bilgisayar satın alırken bile Windows 10 işletim sistemi ile beraber satılmaktadır.

Peki Windows XP sanal makine kurulumuna neden ihtiyaç duyarız?

Güzel bir soru ve nedeni ise öncelikle VMware Workstation sanallaştırma programı ile ağ tasarımları yapıp denerken, bilgisayarımıza en az yükü bindiren işletim sistemi Windows XP’dir. Eğer yüksek performanslı bir bilgisayar sahipseniz bu değişebilir.

VMware Workstation 12 ile işletim sistemi yedeği almayı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız VMware Snapshot Özelliği Nedir? adlı konuyu kesinlikle okuyunuz!

VMware Windows XP Kurulumu

VMware ile Windows XP işletim sistemini kurmak son derece basit bir işlemdir. Tabi tecrübeli olan kişileri saymazsak… Ama kimi zaman kafa dalgınlığı vs küçük bir hata yapabilmekteyiz. Örneğin; VMware Windows XP kurulumunda, Windows XP ISO dosyasını sanal makineye sonradan eklediğimizde yukarıda da bahsettiğimiz gibi SCSI hatası almaktayız.

VMware Workstation disk performansını arttırmak için VMware Disk Performansı Arttırma adlı konuya göz atabilirsiniz…

Windows XP İndir

Windows XP işletim sistemini aşağıdaki butondan indirebilirsiniz… Windows XP ISO dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra aşağıdaki video’dan bu efsanevi işletim sistemini kurabilirsiniz.

[su_button url=”http://bit.ly/WindowsXpProX86EN” target=”blank” style=”flat” background=”#7ad03a” size=”8″ center=”yes” icon=”icon: cloud-download” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″ rel=”nofollow”]Windows XP Pro X86 EN İndir[/su_button]

VMware Workstation Windows XP Kurulumu ⇒ Video

VMware ile Windows XP kurulumunu gerçekleştirmek için videoyu izleyebilir ve ayrıca YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

  Son Söz

VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu için sizlerle efsanevi Windows XP işletim sistemini paylaştım. Windows XP ISO dosyasını indirdikten sonra VMware Workstation Windows XP kurulumuna geçebilirsiniz. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!

VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu İlgili Yazılar

[su_box title=”İlgili Yazılar” box_color=”#242424″ radius=”0″]
♦ VMware Workstation 12 Windows 10 Kurulumu
 VMware Workstation 12 Windows 8.1 Kurulumu
♦ VMware Virtual Network Editor Ayarları
 VMware Bridged Network Bağlantısı
♦ VMware Workstation Lan Segment (Ağ Bölümleme)
[/su_box]

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − twelve =

Show Buttons
Hide Buttons