VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu

VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu – Bilindiği gibi Vmware Workstation sanallaştırma programı ile birçok işletim sistemi kurulabilmektedir. Ayrıca, bilgisayarımızda birden fazla sanal bilgisayarlar kullanabiliriz.
VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu

VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu

VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu

VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu yapmak için öncelikle yeni bir sanal makine oluşturmamız gereklidir. VMware ile sanal makine oluşturduktan sonra Windows 7 sanal makine kurulumu için hazırlıklara başlayabiliriz. Eğer VMware ile daha önce sanal bir bilgisayar veya sanal bir makine oluşturmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz. Bu konuda uzman olan arkadaşlar direk video’yu izleyerek kuruluma geçebilirler.

VMware ile sanal makine nasıl oluşturulur? Detaylı bir sanal makine kurulumu için, VMware Workstation 12 ile Sanal Makine Kurulumu adlı konuyu okumanızı öneriririm!

Windows 7 sanal makine kurulumu için öncelikle elimizde bir Windows 7 ISO imajı veya DVD medyasının olması gerekir.

VMware Windows 7 ISO İndir

Windows 7 sanal makine kurulumu için, VMware Windows 7 ISO işletim sistemini aşağıdaki butondan indirebilirsiniz. Google Drive hesabımdan indireceğiniz Windows 7 ISO dosyası winrar ile sıkıştırılmış durumdadır.

[su_button url=”http://bit.ly/Win7UltimateX64TR” target=”blank” style=”flat” background=”#7ad03a” size=”8″ center=”yes” icon=”icon: cloud-download” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″ rel=”nofollow”]Windows 7 Ultimate 64 Bit TR İndir[/su_button]
 
VMware Windows 7 ISO dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, zipli dosyayı winrar ile klasöre çıkarabilirsiniz.

Windows 7 sanal makine kurulumu için gerekli adımları aşağıdaki video’dan takip edebilirsiniz. Vmware ile sanal makine kurulumuna yeni başlayanlar hedef alınmıştır.

VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu ⇒ Video

VMware Workstation 12 ile Windows 7 kurulumunu aşağıdaki videoyu izleyerekte gerçekleştirebilir ve ayrıca YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Windows XP sanal makine kurulumu yapmadıysanız, VMware Workstation 12 ile Windows XP Kurulumu adlı konuya gözatabilirsiniz.

  Son Söz

VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu adlı yazımı burada noktalandırıyorum. Windows 7 ISO işletim sistemi dosyasını daha sonra kullanmak için yedekleyebilirsiniz. Windows 7 sanal makine kurulumu görüldüğü gibi basit bir işlemdir. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!

VMware Workstation 12 ile Windows 7 Kurulumu İlgili Yazılar

[su_box title=”İlgili Yazılar” box_color=”#242424″ radius=”0″]
 VMware Workstation 12 Windows 10 Kurulumu
 VMware Workstation 12 Windows 8.1 Kurulumu
 VMware Virtual Network Editor Ayarları
 VMware Bridged Network Bağlantısı
♦ VMware Workstation Lan Segment (Ağ Bölümleme)
[/su_box]

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + six =

Show Buttons
Hide Buttons