VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows XP Kurulumu

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows XP KurulumuMicrosoft, Windows XP işletim sistemine 12 yıl boyunca desteğini sundu. Hızla büyüyen teknoloji ve güvenlik sorunları nedeniyle, Microsoft Windows XP’den sonra yeni işletim sistemlerini duyurdu.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows XP Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows XP Kurulumu

Microsoft, Windows XP işletim sistemine desteğini 8 Nisan 2014 tarihinde tamamen sonlandırdı. Fakat bir çok sistem yöneticisi sanal ortamda denemeler yapmak ve fazla kaynak kullanımı gerektirmeyen bir işletim sistemi olan Windows XP’yi kurarak denemeler yapmaktadır.

Daha önce, Windows XP Professional işletim sistemini, fiziksel bilgisayar üzerinde VMware Workstation 14 sanallaştırma programını kullanarak kurulumunu tamamlamıştık.

Bu yazımızda, bir Apple Mac bilgisayarı üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro programını kullanarak Windows XP kurulumunu gerçekleştireceğiz.

Önceki yazılarımızda, VMware Fusion sanallaştırma programını kullanarak Windows işletim sistemleri kurulumunu tamamlamıştık. Bu yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, yukarıdaki işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. Bu videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

NOT: VMware Fusion 11 Pro sanallaştırma programını kullanarak macOS Mojave 10.14 üzerinde de Windows XP kurulumu yapabilirsiniz.

VMware Fusion 10/11 Pro Kullanarak Mac Üzerinde Windows XP Kurulumu ⇒ Video

macOS High Sierra 10.13 işletim sistemi üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro programını kullanarak Windows XP işletim sistemi kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca, bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Bu yazımızda, Mac bilgisayar üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro programını kullanarak sanal testler yapmak için Windows XP Professional işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   VMware Fusion ile macOS Üzerinde Windows XP Kurulumu İlgili Yazılar


♦ VMware Fusion Üzerinde Sanal Makine Oluşturma
♦ macOS High Sierra Üzerinde VMware Fusion Kurulumu
♦ macOS High Sierra Üzerinde VMware Fusion 8.5 Kurulumu
♦ macOS High Sierra 10.13 ISO İndir
♦ VMware Workstation 14 Üzerinde macOS Sierra Kurulumu

   VMware Fusion İçin Windows XP ISO İndir


Windows XP Professional işletim sistemi ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

İşletim Sistemini İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 3 =

Show Buttons
Hide Buttons