VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 98 Kurulumu

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 98 Kurulumu – Microsoft Windows 98, adından da anlaşılabileceği gibi 1998 yılında piyasaya sürüldü.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 98 Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows 98 Kurulumu

Windows 95’ten sonra piyasaya sürülen Windows 98 işletim sisteminde, önceki sürüme göre birçok yenilikler içermektedir. Windows 98 ile yeni gelen özelliklerden birkaçını örnek verirsek bunlar;

  • USB Desteği
  • İnternet Bağlantı Paylaşımı
  • FAT32 Dosya Sistemi

Microsoft, Windows 98 işletim sistemini tanıttıktan 1 yıl sonra (1999), Windows 98 Second Edition sürümünü yayınladı. Windows 98 İkinci Sürüm, önceki sürüme ait birçok hata düzeltmeleri ve geliştirmeleri içerdi.

Windows 98, günümüzde artık kullanılmayan bir işletim sistemidir ve Microsoft tarafından desteği sağlanmamaktadır. Fakat, Windows 98 işletim sistemini bilgisayarlarına yükleyip denemek isteyen kişiler, bu işlemi en basit VMware veya VirtualBox gibi sanallaştırma programları ile yapabilirler.

Örneğin, önceki yazılarımızda bir Windows işletim sistemi üzerinde VMware Workstation ile Windows 98 kurulumu nasıl yapılır incelemiştik. Bu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz: VMware Workstation Üzerinde Windows 98 Kurulumu.

Eğer bir Apple Mac bilgisayarınız varsa, sanal bilgisayar kurulumlarını ancak VMware Fusion programı ile gerçekleştirebilirsiniz. VMware Fusion sanallaştırma programı ile daha önce Windows işletim sistemleri kurulumlarını gerçekleştirmiştik. Bu yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, yukarıda bahsedilen işletim sistemleri kurulumlarını, YouTube üzerindeki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. Bu videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

VMware Fusion 10/11 Kullanarak macOS Üzerinde Windows 98 Kurulumu ⇒ Video

Bir macOS High Sierra 10.13 üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma programını kullanarak Microsoft Windows 98 kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!

   Son Söz

Bu yazımızda, bir macOS üzerinde Windows 98 kullanmak için VMware Fusion 10/11 Pro programını kullandık ve Windows 98 kurulumunu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   VMware Fusion ile macOS Üzerinde Windows 98 Kurulumu İlgili Yazılar


♦ VMware Workstation 14 macOS Sierra Kurulumu
♦ VMware Fusion 10 Pro Sanal Makine Oluşturma
♦ macOS High Sierra VMware Fusion 8.5 Kurulumu
♦ Ubuntu Üzerine VMware Workstation Kurulumu
♦ VMware Workstation Donanım Uyumluluğu Yükseltme

   VMware Fusion İçin Windows 98 ISO İndir


Microsoft Windows 98 işletim sistemi ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

İşletim Sistemini İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − 1 =

Show Buttons
Hide Buttons