VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 95 Kurulumu

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 95 Kurulumu – Microsoft, Windows 95 işletim sistemini 24 Ağustos 1995’te tanıttı ve piyasaya sürdü.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 95 Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows 95 Kurulumu

Windows 95 işletim sistemi görsel olarak geliştirilen ilk işletim sistemiydi ve Microsoft kullanıcı arabimini önemli ölçüde geliştirmişti. Windows 95 ile ayrıca ilk kez Taskbar (Görev Çubuğu) geliştirildi. Buna ek olarak, başlat çubuğu ve uzun dosya adı desteği de geliştirilmişti.

Windows 95 işletim sistemini yeniden bilgisayarınıza yüklemek ve kullanmak için en ideal yöntem VMware Workstation veya Oracle VM VirtualBox gibi sanallaştırma programı kullanmaktır.

Daha önceki yazılarımızda, bir Windows işletim sistemi üzerinde Windows 95 kurulumunu incelemiştik. Bu yazımızda buradan ulaşabilirsiniz: VMware Workstation Üzerinde Windows 95 Kurulumu.

Bu yazımızda ise, bir Apple Mac bilgisayar üzerinde VMware Fusion 10 Pro programını kullanarak Microsoft Windows 95 işletim sisteminin kurulumunu gerçekleştireceğiz.

VMware Fusion 10/11 Pro ile Windows işletim sistemlerini kurulumlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, yukarıda bahsedilen Windows işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videolara izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

VMware Fusion 10/11 Kullanarak macOS Üzerinde Windows 95 Kurulumu ⇒ Video

macOS High Sierra 10.13 işletim sistemi üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma programını kullanarak Microsoft Windows 95 işletim sistemi kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca, bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

   Son Söz

Bu yazımızda, bir Mac bilgisayar üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma programı ile sanal makine oluşturduktan sonra, Microsoft Windows 95 işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   VMware Fusion ile macOS Üzerinde Windows 95 Kurma İlgili Yazılar


♦ macOS High Sierra VMware Fusion 8.5 Kurulumu
♦ macOS High Sierra 10.13 ISO İndir
♦ macOS Sierra 10.12 ISO İndir
♦ VMware Workstation 14 macOS Sierra 10.12 Kurulumu
♦ VMware Workstation 14 Windows 10 Kurulumu

   VMware Fusion İçin Windows 95 İndir


Microsoft Windows 95 işletim sistemi ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

Windows 95 İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + fifteen =

Show Buttons
Hide Buttons