VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 95 Kurulumu

Bu yazımızda, Apple Mac bilgisayarları üzerinde sanal makineler çalıştırmanıza izin veren VMware Fusion ile Windows 95 kurulumu yapacağız.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 95 Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows 95 Kurulumu

Microsoft, Windows 95 işletim sistemini 24 Ağustos 1995’te tanıttı ve piyasaya sürdü.

Microsoft Windows 95 işletim sistemi görsel olarak geliştirilen ilk işletim sistemiydi ve Microsoft kullanıcı arabimini önemli ölçüde geliştirmişti. Win95 ile ayrıca ilk kez Taskbar (Görev Çubuğu) geliştirildi. Buna ek olarak, başlat çubuğu ve uzun dosya adı desteği de geliştirilmişti.

Win95 işletim sistemini yeniden bilgisayarınıza yüklemek ve kullanmak için en ideal yöntem VMware Workstation veya Oracle VM VirtualBox gibi sanallaştırma programı kullanmaktır.

Daha önceki yazılarımızda, bir Windows işletim sistemi üzerinde Microsoft Win 95 kurulumunu incelemiştik. Bu yazımızda buradan ulaşabilirsiniz: VMware Workstation Üzerinde Windows 95 Kurulumu.

Bu yazımızda ise, bir Apple Mac bilgisayar üzerinde VMware Fusion 10 Pro programını kullanarak Microsoft Windows 95 işletim sisteminin kurulumunu gerçekleştireceğiz.

VMware Fusion 10/11 Pro ile Windows işletim sistemlerini kurulumlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, yukarıda bahsedilen Microsoft işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videolara izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

VMware Fusion 10/11 Kullanarak macOS Üzerinde Windows 95 Kurulumu ⇒ Video

macOS High Sierra 10.13 işletim sistemi üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma programını kullanarak Microsoft Windows 95 işletim sistemi kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca, bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

VMware Fusion ile Windows 95 Kurulum Videosu

   Son Söz

Bu yazımızda, bir Mac bilgisayar üzerinde VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma programı ile sanal makine oluşturduktan sonra, Microsoft Win95 işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   İlgili Yazılar


♦ macOS High Sierra Üzerinde VM Fusion Kurulumu
♦ macOS High Sierra 10.13 ISO İndir
♦ macOS Sierra 10.12 ISO İndir
♦ VMware Workstation Üzerinde macOS Sierra 10.12 Kurulumu
♦ VMware Workstation Üzerinde Win 10 Kurulumu

   VMware Fusion İçin Windows 95 ISO İndir


Microsoft Windows 95 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 3 =

shares