Mac’te VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 10 UEFI Kurulumu

Bu yazımızda, macOS High Sierra / Mojave işletim sistemi üzerinde VMware Fusion 10/11 kullanarak bir sanal makinede Windows 10 UEFI kurulumu nasıl yapılır inceleyeceğiz.

Mac'te VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 10 UEFI Kurulumu

VMware Fusion Pro Kullanarak macOS Üzerinde Windows 10 UEFI Kurulumu

Apple’ın macOS işletim sistemi üzerinde Windows çalıştırmak istiyorsanız, bu işlemi VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma yazılımı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Intel tabanlı bir Apple Mac bilgisayara sahipseniz ve Mac üzerinde bir Windows işletim sistemi kullanmak istiyorsanız en kolay yöntem Fusion sanallaştırma programını kullanmaktır.

Bu yazımızda, bir macOS High Sierra üzerinde VMware sanallaştırma programını kullanarak Windows 10 64 Bit UEFI kurulumunu gerçekleştireceğiz.

Eğer daha önce VMware sanal makine programını bilgisayarınıza yüklemediyseniz, aşağıdaki bağlantılardan ilgili yazılara göz atabilirsiniz.

Bir mac OS üzerinde Windows sistemi çalıştırmak için öncelikle Fusion Pro kurulumunu gerçekleştiriniz ve daha sonra kurulum için yeni bir sanal makine oluşturunuz. Ek olarak, yeni bir sanal makine oluşturmak için VM Fusion ile Sanal Makine Oluşturma adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

VMware Yazılımını Kullanarak Mac Üzerine Windows 10 Kurulumu

Bu sanal makine programını kullanarak bir Mac üzerine Win işletim sistemi kurulumu için öncelikle yeni bir VM oluşturunuz ve ardından ISO dosyasını sanal makineye import ediniz.

Mac üzerinde sanal bilgisayarı çalıştırmadan önce, oluşturduğunuz için makine lokasyonuna gidiniz ve .VMX dosyasına aşağıdaki komutları ekleyiniz ve dosyayı kaydediniz.

firmware = "efi"
efi.legacyBoot.enabled = "true"

macOS Üzerinde Windows 10 UEFI Kurmak İçin VMX Dosyasını Düzenleme

NOT: VMware sanallaştırma programını kullanarak macOS Mojave üzerinde de MS Win 10 kurulumu yapabilirsiniz.

Mac OS Üzerine Windows 10 Kurulumu ⇒ Video

Apple’ın Boot Camp programı olmadan bir Microsoft işletim sistemi çalıştırabilmek için VMware programını kullanacağız. Sanal bilgisayar üzerine Win UEFI kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca, bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!

Windows 10 Kurulum Videosu

   Son Söz

Bu yazımızda, VMware Fusion sanallaştırma programını kullanarak Microsoft Win UEFI kurulumunu gerçekleştirdik. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   İlgili Yazılar


♦ VM Workstation Kullanarak Mac OS High Sierra Yükleme
♦ Mac OS High Sierra ISO İndir
♦ VM Workstation 14 ile Mac OS Sierra Kurma
♦ Mac OS Sierra ISO İndir
♦ VM Workstation Kullanarak Windows Kurulumu

   VMware Fusion İçin Windows 10 ISO İndir


Apple macOS için Microsoft Win ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

İşletim Sistemini İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three − three =