macOS High Sierra Kurulumu | VMware Sanal Makine Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurulumu

macOS High Sierra Kurulumu – Bu yazımızda, VMware Workstation 14.1.2 veya VMware Workstation 15.0.2 Pro sürümünü kullanarak sanal makine üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 kurulumu yapacağız.

macOS High Sierra Kurulumu | VMware Sanal Makine Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurulumu

macOS High Sierra Kurulumu | VMware Sanal Makine Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurulumu

Apple, geçtiğimiz günlerde macOS işletim sisteminin 10.13.5 güncellemesini yayınladı. iMac veya MacBook kullanıcıları macOS High Sierra 10.13.5 güncellemesini Apple Store’dan indirebilir ve kurabilir. Eğer Apple Store kullanarak macOS güncelleme nasıl yapılır bilmiyorsanız, macOS High Sierra Güncelleme adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

VMware Workstation sanallaştırma programının en güncel sürümü 14.1.2’dir. Windows veya Linux için VMware Workstation 14 Pro’yu buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Normalde VMware Workstation üzerinde macOS kurulumu yapamazsınız çünkü VMware üzerinde macOS için işletim sistemi desteği yoktur. Fakat, VMware Unlocker kullanarak bir VMware sanal makine üzerinde macOS High Sierra kurabilir ve kullanabilirsiniz. VMware Unlocker, macOS kilidini açarak VMware üzerinde macOS işletim sistemi desteği sağlar.

VMware Unlocker programını hem Windows üzerinde hem de VMware ESXi üzerinde kullanarak macOS kilidini açabilirsiniz. VMware Unlocker’ın son sürümünü buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bir masaüstü PC veya Laptop üzerinde Windows 10 işletim sistemi kullanıyor ve macOS High Sierra 10.13.5 kurmak istiyorsanız bu yazı tam size göre!

Bir Mac bilgisayarı olmadan macOS High Sierra kurabilmek için sanallaştırma programlarını kullanabilirsiniz. Sanallaştırma programlarına örnek verecek olursak, bunlar; VMware Workstation, Oracle VM VirtualBox, VMware Fusion veya VMware ESXi’tir.

Önceki yazılarımızda, macOS High Sierra işletim sistemini VMware, VirtualBox ve VMware ESXi üzerinde kurduk. macOS High Sierra kurulumu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

VMware Workstation 14 üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 kurulumu adımlarına geçmeden önce Google Drive üzerinden macOS High Sierra 10.13.5 ISO dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. Ayrıca, VMware üzerinde macOS High Sierra kurmak için VMware Unlocker 2.1.1 sürümünü de bilgisayarınıza indiriniz.

VMware Workstation 14/VMware Workstation 15 Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurulumu

PC veya Laptop üzerinde adım adım macOS High Sierra 10.13.5 kurulumu yapmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

   Adım 1 | macOS High Sierra 10.13.5 için Sanal Makine Kurulumu

Windows 10 üzerinde kurulu VMware Workstation 14.1.2 sanallaştırma programını kullanarak macOS High Sierra 10.13.5 için yeni bir sanal makine oluşturunuz. VMware Unlocker 2.1.1 kullanarak macOS High Sierra için yeni bir sanal makine oluşturmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımızı görüntüleyiniz.

macOS High Sierra Kurulumu | VMware Sanal Makine Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurulumu

   Adım 2 | Adım Adım macOS High Sierra Kurulumu

VMware üzerinde macOS High Sierra kurulumu için yeni bir sanal makine oluşturduktan sonra, bilgisayarınıza indirdiğiniz ISO dosyasını sanal makineye ekleyiniz. Daha sonra, adım adım macOS High Sierra kurulumu için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

macOS High Sierra 10.13.5 kurulumu, macOS 10.13.4 kurulumu adımları ile aynıdır!

macOS High Sierra Kurulumu | VMware Sanal Makine Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurulumu

   Adım 3 | macOS High Sierra 10.13.5 VMware Tools Kurulumu

VMware kullanarak macOS High Sierra 10.13.5 kurulumu yaptıktan sonra, fiziksel bilgisayarınız ile sanal makine arasında dosya alışverişi yapabilmek ve tam ekran özelliğini kullanabilmek için VMware Tools kurmanız gerekir.

macOS High Sierra 10.13.5 üzerinde VMware Tools kurulumu için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

macOS High Sierra Kurulumu | VMware Sanal Makine Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurulumu

VMware Kullanarak PC veya Laptop Üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 Kurumu ⇒ Video

VMware Workstation 14/15 üzerinde macOS High Sierra kurulumu yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

   Son Söz

Bu yazımızda, bir Mac bilgisayarı olmadan PC veya Laptop üzerinde macOS High Sierra kurulumu yaptık. Sonraki yazımızda, VirtualBox üzerinde macOS High Sierra 10.13.5 kurulumu‘nu yapacağız. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalıysa, yorum yazarak geri bildirim gönderebilirsiniz…

   Sanal Makine Üzerinde macOS High Sierra Kurulumu İlgili Yazılar


♦ MacOS High Sierra İçin VMware Tools İndir
♦ VMware Workstation Güncelleme
♦ VMware Workstation 14 Debian 9 Kurulumu
♦ VMware Workstation 14 Pro Linux Mint 18.3 Sylvia Kurulumu
♦ VMware Workstation 14 Ubuntu 18.04 Kurulumu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − seven =