VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows Vista Kurulumu

Bu yazımızda, Windows PC’de VM Workstation sanallaştırma yazılımı kullanarak yeni sanal makine üzerinde Windows Vista kuracağız.

VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows Vista Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows Vista Nasıl Kurulur?

Windows Vista, Microsoft işletim sistemlerinin bir üyesidir. MS Vista, Microsoft tarafından resmi olarak 30 Ocak 2007 tarihinde piyasaya sürüldü.

Microsoft Vista işletim sisteminin ana amacı Windows XP’deki bazı güvenlik sorunlarını gidermekti. Bu işletim sistemi ile ilk defa Aero özelliği geliştirildi. Ayrıca, Vista’nın en büyük dikkat çekici özelliği ise, Sidebar (Kenar Çubuk) özelliğinin olmasıydı.

Win Vista Ultimate 64 Bit işletim sistemini fiziksel bilgisayarınızın üzerine kurmanıza gerek kalmadan VMware Workstation sanallaştırma programı ile sanal bilgisayar olarak kullanabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, VMware Workstation 14/15 sanallaştırma programını kullanarak Windows işletim sistemlerinin kurulumlarını tamamladık. Bu yazılara göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Bu işletim sistemini yazının altındaki butona tıklayarak kurulum imaj dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eğer VMware yazılımını programını daha önce bilgisayarınıza yüklemediyseniz, VMware Workstation 14 Nasıl Kurulur adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Buna ilaveten, eğer bir Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanıyorsanız, Ubuntu Üzerine VMware Workstation 14 Yükleme adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

VMware Workstation ile işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. İlgili videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

VMware ile Windows Vista kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bizi desteklemek için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Microsoft Win Vista Yükleme Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, VMware Workstation ile Microsoft WinVista Ultimate işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirdik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Donanım Uyumluluğu Yükseltme
Disk Kapasitesini Arttırma
Clone Alma | Sistem Klonlama
Snapshot Özelliği Nedir?
Disk Performansı Arttırma

   VMware İçin Win Vista ISO İndir


Microsoft Windows Vista Ultimate 64 Bit sisteminin ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: