VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows Millennium Kurulumu

Bu yazımızda, bir Windows 10 PC üzerine VM Workstation 14/15 yazılımını kullanarak sanal makine üzerinde Windows Millennium kuracağız.

VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows Millennium Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows ME Nasıl Kurulur?

Windows Millennium (ME), Microsoft’un bir işletim sistemidir ve ilk kez ticari olarak 2000 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmüştür.

Windows Millennium (ME) işletim sistemi özellikle ev kullanıcıları için tasarlandı. Fakat, iş kullanıcıları için bu bir dezavantaj olacağı için, Win2000 tasarlandı.

Millennium Edition gibi eski işletim sistemlerini bilgisayarınız üzerine sanallaştırma programı aracılığıyla yükleyerek kullanabilirsiniz.

VMware Workstation, VMware Player veya Oracle VM VirtualBox gibi sanallaştırma programlarından birini kullanıyorsanız, WinME Edition işletim sistemini indirebilir ve yeni bir sanal makine oluşturduktan sonra işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, PC/Laptop üzerinde VM Workstation sanallaştırma programını kullanarak Windows’un eski sürümlerinin kurulumlarını yaptık. Bu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, Windows Millennium işletim sistemini yazının altındaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

VMware Workstation 14/15 ile WinME Edition Kullanımı ⇒ Video

Adım adım kurulum yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

WinME Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, Microsoft’un eski işletim sistemlerinden olan Windows ME, Win10 bilgisayar üzerinde VMware Workstation programı ile nasıl kurulur inceledik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Donanım Uyumluluğu Yükseltme
♦ Ubuntu Üzerine VM Workstation Yükleme
VMware 14 Yükleme
♦ VMware 14 Pro İndir
♦ VMware Disk Kapasitesini Arttırma

   VMware Workstation İçin Windows ME ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows Millennium işletim sistemi ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: