VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 98 Kurulumu

Bu yazımızda, VM Workstation 14/15 sanallaştırma programını kullanarak bir sanal makine üzerinde Microsoft Windows 98 kuracağız.

VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 98 Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows 98 Nasıl Kurulur?

Kod adı Memphis olan Windows 98 sistemi, Win95 işletim sistemine bir güncelleme olarak 1998’de Microsoft tarafından piyasaya sürüldü.

Microsoft, Windows 95’in eksikliklerini ve bazı ek güvenlik sorunlarını geliştirmek için Windows 98 işletim sistemini geliştirmiştir. Bu sürüm tam olarak 25 Haziran 1998 tarihinde piyasaya sürüldü.

VMware ile Microsoft Win98 kurmak oldukça basittir. Eski işletim sistemlerini VMware Workstation sanallaştırma yazılımını kullanarak bilgisayarlarınıza kurabilir ve kullanabilirsiniz. Bu sanallaştırma yazılımını daha önce sisteminize kurmadıysanız bu yazımıza göz atınız.

Önceki yazılarımızda, VMWorkstation 14/15 programını kullanarak, Windows 10, 8.1, XP, 7 ve 2000 işletim sistemlerini kurulumlarını gerçekleştirdik. Bu yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda VMware Workstation 14/15 üzerinde Win 98 kurulumu adımlarını inceleyeceğiz. Eğer ISO dosyasına sahip değilseniz, yazının en altındaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

VMware Workstation 14/15 ile işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz…

VMware Kullanarak Windows 98 Kurulumu ⇒ Video

VMware Workstation 14/15 üzerine adım adım kurulum yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Win98 Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, Windows 10 bilgisayar üzerine VMware Workstation programını kullanarak eski bir işletim sistemi olan Win98 First Edition kurulumunu gerçekleştirdik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


♦ VM Workstation 12 Pro Yükleme
♦ Yeni Bir VM Nasıl Oluşturulur
Win 10 Nasıl Kurulur
Win 8.1 Nasıl Kurulur
Virtual Network Editor Ayarları

   VMware İçin Win 98 ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows 98 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: