VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 95 Kurulumu

Bu yazımızda, bir Windows PC üzerinde VM Workstation sanallaştırma yazılımı ile adım adım Microsoft Windows 95 nasıl kurulur inceleyeceğiz.

VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 95 Kurulumu

VMware Workstation Üzerinde Windows 95 Nasıl Kurulur?

Windows 95, Microsoft tarafından 1995 yılının Ağustos ayında piyasaya sürüldü.

Microsoft Win 95 ile ilk kez Plug and Play (Tak ve Çalıştır) özelliği geliştirildi. Ayrıca, Windows 95 işletim sistemi ile ilk kez Taskbar (Görev Çubuğu) ve Multitasking (Çoklu Görev) ile 32 bitlik çalışma ortamı sağlandı.

Ayrıca MS-DOS için bazı programları ve öğeleri çalıştırmak için destek sağladı ve daha zorlu oyunlar için Direct X ve Direct 3D tanıtıldı.

Önceki yazılarımızda, VMware Workstation / Player sanallaştırma programını kullanarak Windows 10, 8.1, 7, XP, 98 ve 2000 işletim sistemleri kurulumlarını gerçekleştirdik.

Ayrıca, YouTube kanalımız üzerinde VMware Workstation ile Windows işletim sistemleri nasıl kurulur eğitim videolarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir ve izleyebilirsiniz…

VMware Workstation 14/15 kullanarak Win95 işletim sistemi kurulumu yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

PC'de Win95 Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, eski ve popüler Microsft işletim sistemi 95’i VMware yazılımını kullanarak kurduk. Yükleme adımlarını tamamladıktan sonra da VMware Tools araçlarını yapılandırdık. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Sanal Makine Kurulumu
Microsoft Win 10 Kurulumu
Microsoft Win 8.1 Kurulumu
Virtual Network Editor Ayarları
Bridged Network Bağlantısı

   VMware Workstation İçin Win 95 ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows 95 işletim sisteminin ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: