VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu

Bu yazımızda, VMware Workstation 14/15 sanallaştırma programını kullanarak sanal makine üzerinde adım adım Windows 8.1 kuracağız.

VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu

VM Workstation/Player Kullanarak Sanal Makine’de Windows 8.1 Nasıl Kurulur?

Sanallaştırma programları kullanarak ile Linux, Windows veya macOS işletim sistemlerini bilgisayarınıza kolayca kurabilirsiniz.

VMware Workstation 14/15 sanallaştırma programı ücretli bir program olmasına rağmen günümüzde en güçlü ve en yaygın kullanılan programdır.

VMware Workstation ile VirtualBox programları kıyaslanırsa, aralarındaki en büyük fark birinin ücretli diğerinin ise ücretsiz olmasıdır. Ve dolayısıyla, bir programa ücret ödemeyi sevmeyen kişiler VirtualBox programını tercih edebilirler.

Fakat büyük kurumsal bir ağda VMware Workstation programı daha yaygın kullanılır ve tercih edilir. Eğer bir sistem yöneticiyseniz, bu sanallaştırma yazılımını kullanıyor olmanız gerekir.

Windows 8.1 işletim sistemini yükledikten sonra VMware Tools ek yazılımınıda kurmanız gerekir. Çünkü, sanal makineyi daha performanslı kullanabilir ve host ile guest makine arasında dosya alışverişi yapabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, bu sanal makine programı ile Windows işletim sistemi kurulumları yaptık. Bu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Sanal Makine Üzerinde Windows 8.1 Yükleme ve Yapılandırma ⇒ Video

Windows 10 üzerinde VMware kullanarak sanal makine üzerinde adım adım kurulum yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Win8.1 Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, bir PC’de VMware sanal makine üzerinde Windows 8.1 kurulumu nasıl yapılır inceledik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


VMware 14 Kurulumu
♦ VMware 14 Pro İndir
Snapshot Özelliği Nedir?
MS Win XP Kurulumu
MS Win 7 Kurulumu

   VMware Workstation İçin Win 8.1 ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows 8.1 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: