VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 7 Kurulumu

Bu yazımızda, Windows 10 işletim sistemi üzerinde sanallaştırma yazılımı ile sanal makinede Windows 7 nasıl kurulur inceleyeceğiz.

VMware Workstation 14/15 Üzerinde Windows 7 Kurulumu

VMware Sanal Makine Üzerine Windows 7 Nasıl Kurulur?

VMware Workstation programını kullanarak sanal makineler oluşturmak çok basit ve kolaydır. VMware ile bir sanal makine oluşturduktan sonra, ihtiyacınız olan tek şey kuracağınız işletim sisteminin ISO dosyasıdır.

VMware 14/15 Pro bir sanallaştırma programıdır ve çalışan sisteminizin üzerinde birden fazla sanal bilgisayar çalıştırabilirsiniz. Bu yüzden, fiziksel bilgisayarınıza Dual işletim sistemi kurmanıza gerek kalmaz. Ayrıca bu sanallaştırma yazılımı ile yapılandırdığınız sanal makinelerinizi kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Eğer bilgisayarınız sanallaştırma teknolojisini destekliyorsa, VM Workstation 14/15 programını kullanmanızı öneririz. Eğer bilgisayarınızın sanallaştırma özelliğini nasıl açılacağını bilmiyorsanız, Virtualization Technology Nasıl Etkinleştirilir? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, Windows 10 PC/Laptop üzerinde sanallaştırma programı ile Windows işletim sistemlerini kurduk. Bu yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda, VMware programını kullanarak Windows 7 işletim sistemi kuracağız ve sanal makine için VM Tools araçlarını yükleyeceğiz.

Eğer Windows 7 ISO dosyasına sahip değilseniz yazının en altındaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

VMware Sanal Makine Üzerinde Windows 7 Nasıl Yüklenir ⇒ Video

Windows 10 PC üzerinde adım adım kurulum yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Sanal Makine'de Windows 7 Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, Windows 10 işletim sistemi üzerinde VM Workstation programını kullanarak sanal makine üzerinde Windows 7 UEFI kurulumu’nu gerçekleştirdik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Windows 10 Nasıl Kurulur
Windows 8.1 Nasıl Kurulur
Virtual Network Editor Ayarları
Bridged Network Bağlantısı Nasıl Yapılır?
NAT Network Bağlantısı

   VMware Workstation İçin Win 7 ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Windows 7 Ultimate ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO İmajını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: