VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows XP Kurulumu

Bu yazımızda, macOS High Sierra / Mojave üzerinde Fusion 10/11 Pro programını kullanarak bir sanal makinede Windows XP kuracağız.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows XP Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows XP Nasıl Kurulur?

Microsoft, Windows XP işletim sistemine 12 yıl boyunca desteğini sundu. Hızla büyüyen teknoloji ve güvenlik sorunları nedeniyle, Microsoft Win XP’den sonra yeni işletim sistemlerini duyurdu.

Microsoft, XP işletim sistemine desteğini 8 Nisan 2014 tarihinde tamamen sonlandırdı. Fakat bir çok sistem yöneticisi sanal ortamda denemeler yapmak ve fazla kaynak kullanımı gerektirmeyen bir işletim sistemi olan Windows XP’yi kurarak denemeler yapmaktadır.

Daha önce, Win XP Professional işletim sistemini, fiziksel bilgisayar üzerinde VMware Workstation 14 sanallaştırma programını kullanarak kurulumunu tamamlamıştık.

Bu yazımızda, bir Apple Mac bilgisayarı üzerinde Fusion 10/11 Pro programını kullanarak Windows XP kurulumunu gerçekleştireceğiz.

Önceki yazılarımızda, VMware sanallaştırma programını kullanarak Windows işletim sistemleri kurulumunu tamamlamıştık. Bu yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, yukarıdaki işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımızdaki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. Bu videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

NOT: VMware Fusion 11 Pro sanallaştırma programını kullanarak macOS Mojave 10.14 üzerine de WinXP kurulumu yapabilirsiniz.

macOS Üzerinde Windows XP Kurulumu ⇒ Video

macOS High Sierra 10.13 işletim sistemi üzerine VM Fusion 10/11 Pro programını kullanarak Microsoft XP işletim sistemi kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Windows XP Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, Mac bilgisayar üzerinde VM Fusion 10/11 Pro programını kullanarak sanal testler yapmak için WinXP Professional işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirdik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


♦ VM Fusion ile Sanal Makine Oluşturma
♦ macOS High Sierra Üzerine VMware Fusion Kurma
♦ macOS High Sierra Üzerine VMware Fusion 8.5 Kurma
♦ macOS High Sierra 10.13 ISO İndir
♦ VM Workstation 14 Kullanarak macOS Sierra Kurma

   VMware Fusion İçin Win XP ISO İndir


Bu yazıda kullanılan Microsoft XP Professional ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You cannot copy content of this page