VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows Vista Kurulumu

Bu yazımızda, Apple macOS High Sierra / Mojave üzerinde sanal makineler oluşturmak için kullanılan Fusion ile Windows Vista kuracağız.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows Vista Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows Vista Nasıl Kurulur?

Bir Mac üzerinde sanallaştırma programı kullanarak Windows veya Linux işletim sistemleri kurabilir ve deneyim kazanabilirsiniz.

Fusion sanallaştırma programının en güncel versiyonu 11 Pro’dur. Bu harika yazılım, VMware firması tarafından geliştirildi ve Apple MacOS işletim sistemleri üzerinde Windows, Linux/Ubuntu ve Solaris gibi işletim sistemlerini yüklemek için tavsiye edilen en perforsmanlı programdır.

Daha önce Mac bilgisayarınız üzerinde VMware Fusion sanallaştırma programını yüklemediyseniz, aşağıdaki bağlantılardan ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.

Apple MacOS işletim sistemi üzerinde VMware sanallaştırma programı kurulumunu YouTube kanalımız üzerindeki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum videolarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Daha önceki yazılarımızda, bu sanallaştırma programını kullanarak Windows işletim sistemleri kurulumlarını gerçekleştirdik. Win 10, Win 8/8.1 ve Win 7 işletim sistemleri kurulum rehberlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Bu yazımızda, macOS High Sierra 10.13 üzerine adım adım Windows Vista nasıl yüklenir inceleyeceğiz.

NOT: Bu sanal makine programını kullanarak macOS Mojave 10.14 üzerinde de Windows Vista çalıştırabilirsiniz.

macOS Üzerinde Windows Vista Kurulumu ⇒ Video

Mac üzerinde Microsoft Vista işletim sistemi çalıştırabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve ayrıca bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!

   Son Söz


Bu yazımızda, bir Mac bilgisayar üzerine sanallaştırma programı ile Microsoft Win Vista 64 Bit nasıl yüklenir inceledik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Sanal Makine Oluşturma
♦ Ubuntu Üzerine VMware Workstation Yükleme
Workstation Donanım Uyumluluğu Yükseltme
Sanal Makine Üzerine Microsoft İşletim Sistemi Kurma
♦ VM Workstation 14 Yükleme

   VMware Fusion İçin Win Vista ISO İndir


Microsoft Win Vista 32 Bit ve 64 Bit işletim sistemi ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: