VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows Millennium Kurulumu

Bu yazımızda, macOS High Sierra işletim sistemi üzerinde Fusion programını kullanarak sanal makinede Windows Millennium kuracağız.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows Millennium Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows ME Nasıl Kurulur?

Windows Millennium işletim sisteminin kısaltılmış adı Windows ME’dir. Millennium işletim sistemi, Microsoft tarafından 19 Haziran 2000 tarihinde piyasaya sürülmüştü.

Win Millennium, Win 98 sistemi için bir güncellemeydi ve birçok destek ve uygulamaları içerdi. Windows 95 ve 98 işletim sistemi kullananlar bilgisayarlarını kolayca Microsoft ME işletim sistemine yükseltebiliyordu.

Millennium işletim sistemini fiziksel bilgisayarınıza kurmanıza gerek duymadan, VMware veya VirtualBox gibi sanallaştırma programları ile Microsoft ME sistemini kurabilir ve deneyebilirsiniz.

Daha önce yazılarımızda, bir Windows sistemi üzerinde VMware Workstation sanallaştırma programını kullanarak Windows ME kurulumunu gerçekleştirdik.

Eğer bir Apple Mac bilgisayar üzerinde Microsoft işletim sistemlerini çalıştırmak istiyorsanız, VMware tarafından üretilen VMware Fusion programını kullanmanız gerekmektedir. VMware Fusion programının en güncel versiyonu 11 Pro’dur.

VMware Pro sanallaştırma programını kullanarak Win10, Win 8.1, Win 7, Win XP ve Win Vista işletim sistemleri kurulumlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen işletim sistemleri kurulumlarını YouTube kanalımız üzerindeki videoları izleyerekte gerçekleştirebilirsiniz…

macOS Üzerinde Windows Millennium Kurulumu ⇒ Video

macOS High Sierra 10.13 sistemi üzerinde VM Fusion Pro sanallaştırma programını kullanarak Win ME yüklemek için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Window ME Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, Mac üzerinde Windows ME kurulumu nasıl yapılır inceledik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


♦ macOS High Sierra Üzerinde VM Fusion Kurma
♦ macOS High Sierra 10.13 ISO İndir
♦ VM Fusion ile Yeni Sanal Makine Oluşturma
♦ macOS High Sierra Üzerinde VM Fusion 10 Kurma
♦ macOS Sierra 10.12 ISO İndir

   VMware Fusion İçin Win Millennium ISO İndir


Microsoft Win Millennium işletim sistemi ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

ISO Dosyasını İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You cannot copy content of this page