VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 8.1 UEFI Kurulumu

Bu yazımızda, macOS High Sierra / Mojave üzerinde Fusion 10/11 Pro kullanarak bir sanal makinede Win 8.1 UEFI kurulumu yapacağız.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 8.1 UEFI Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows 8.1 Nasıl Kurulur?

Mac bilgisayarınızda VMware Fusion Pro kullanarak Windows 8.1 UEFI kurulumunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

VMware Pro ile sanal makine oluşturduktan sonra, Windows ISO dosyasına veya DVD medyasına ihtiyacınız vardır. Mac üzerinde Windows 8.1 kurulumunu başlatmadan önce, ISO dosyasını ekleyiniz ve daha sonra kurulumu başlatabilirsiniz.

Fusion programının en güncel ve en performanslı versiyonu 11 Pro’dur. Eğer Mac bilgisayarınız üzerine macOS sanal makine programı kurulumu yapmadıysanız, aşağıdaki bağlantılardan yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

VM Fusion sanallaştırma programının VMware Workstation Pro’dan en büyük farkı, yalnızca Apple Mac OS X sistemlere kurulabilmesidir.

Önceki yazımızda, Mac üzerinde Microsoft Windows 10 UEFI yükleme işlemini gerçekleştirmiştik. Windows 10 UEFI kurulum yazımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, sanal makine ile Windows kurulumu’nu aşağıdaki bağlantıdan YouTube kanalımız üzerindeki videoyu izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

VMware sanal makine programı kullanımı çok basit ve kolaydır ayrıca Apple’ın Boot Camp programına göre daha performanslıdır. VM Fusion Pro kullanarak Mac üzerinde sanal makine kurulumuna başlamadan önce, Sanal Makine Oluşturma adlı yazımıza göz atınız.

NOT: Bu sanallaştırma yazılımını kullanarak macOS Mojave 10.14 üzerinde de Windows 8.1 yükleyebilirsiniz.

macOS Üzerinde Windows 8.1 Kurulumu ⇒ Video

Mac OS High Sierra 10.13 işletim sisteminde sanallaştırma yazılımını programını kullanarak Microsoft 8.1 yüklemek için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz!

Windows 8.1 Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, bir macOS işletim sistemi üzerinde VM yazılımını kullanarak Microsoft Win OS kurulumunu gerçekleştirdik. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


♦ VM Workstation Üzerine macOS Sierra Kurma
♦ VMware Unlocker İndir
♦ Mac OS Sierra 10.12 ISO İndir
♦ Mac OS High Sierra ISO İndir
♦ VMware Workstation 14 Üzerine Win 10 Kurma

   VMware Fusion İçin Win 8.1 ISO İndir


Microsoft Windows 8.1 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

İşletim Sistemini İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You cannot copy content of this page