VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 7 UEFI Kurulumu

Bu yazımızda, macOS High Sierra / macOS Mojave üzerinde Fusion programını kullanarak bir sanal makinede Windows 7 UEFI kuracağız.

VMware Fusion 10/11 Pro Üzerinde Windows 7 UEFI Kurulumu

VMware Fusion Üzerinde Windows 7 UEFI Nasıl Kurulur?

Apple Mac bilgisayar kullanıcıları da bazen Windows işletim sistemlerini kullanma ihtiyacı duyabilir. Mac üzerinde bir Windows işletim sistemi çalıştırmak ancak bir yazılım ile yapılabilir.

macOS işletim sistemleri üzerinde Windows, Linux vs. işletim sistemi çalıştırmak istiyorsanız, bu sanallaştırma yazılımını kullanabilirsiniz. Apple bilgisayarınıza Fusion 10/11 Pro’yu kurmak çok basittir ve Apple’ın Boot Camp programına göre daha performanslı çalışır.

macOS High Sierra sistemi üzerine VMware programı kurulumu için aşağıdaki bağlantılara göz atınız.

VMware Fusion 10/11 Pro sanallaştırma programı ile birden fazla sanal bilgisayar oluşturabilir ve eşzamanlı olarak çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, bir MS uygulamasına ihtiyacınız olduğunda, bir Microsoft işletim sistemi kurabilir ve bu uygulamayı kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Önceki yazılarımızda, Mac üzerine VMware Fusion programını kullanarak Microsoft Win10 ve 8.1 işletim sistemi kurulumlarını gerçekleştirdik. Bu yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca, bu işletim sistemlerinin kurulumlarını video izleyerek gerçekleştirmek isterseniz, YouTube kanalımızdaki açıklayıcı videolara göz atabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan bu videolara erişebilirsiniz;

NOT: Bu sanal makine yazılımını kullanarak macOS Mojave 10.14 üzerinde de Windows 7 yükleyebilirsiniz!

macOS Üzerinde Windows 7 Kurulumu ⇒ Video

Apple Mac bilgisayarınız üzerinde Microsoft işletim sistemi çalıştırmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

Windows 7 Kurulum Videosu

   Son Söz


Bu yazımızda, macOS High Sierra 10.13 üzerinde VMware sanallaştırma programını kullanarak Win7 UEFI kurulumunu tamamladık. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Yeni Sanal Makine Oluşturma
♦ macOS High Sierra 10.13 ISO İndir
macOS High Sierra 10.13 Yükleme
♦ macOS Sierra 10.12 ISO İndir
♦ VMware Unlocker İndir

   VMware Fusion İçin Win 7 ISO İndir


VM Fusion için Windows 7 ISO dosyasını aşağıdaki butona tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

İşletim Sistemini İndir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: