You cannot copy content of this page

 

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı – Apple’ın iPhone akıllı cep telefonları ve iPad aygıtlarında kilit ekranında parolanın veya desenin birden fazla kez yanlış girilmesi durumunda iPhone Etkin Değil hatası ile karşılaşabilirsiniz.
iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

iPhone, iPad veya iPod aygıtınızın kilit şifresini unuttuysanız ya da iPhone Etkin Değil hatası ile karşılaşıyorsanız, telefonunuzun kilit şifresini sıfırlamak veya resetlemek için iPhone kurtarma modunu kullanabilirsiniz.

iPhone etkin değil hatası ile genellikle kilit şifrsini 6 kez yanlış girdiğinizde karşılaşırsınız. iPhone kurtarma modunu kullanarak iPhone etkin değiş hatasını giderebilir ve iPhone akıllı telefonunuzu tekrar kullanabilirsiniz.

iPhone Recovery Mode (Kurtarma Modu) Ne Zaman Kullanılır?

  1. iPhone telefonunuzda sürekli kilitlenmeler veya donmalar oluyorsa, iPhone kurtarma modu ile bu sorunu çözebilirsiniz.
  2. Güncelleme yaparken bir sorun yaşadınız ve telefonunuz açılmıyorsa, iPhone kurtarma modu ile bu sorunu çözebilirsiniz.
  3. iPhone telefonunuzun kilit ekranında birden çok yanlış şifre girdiyseniz, telefonunuzu iPhone kurtarma modu ile yeniden yükleyebilirsiniz.
  4. iPhone etkin değil iTunes’e bağlanın hatası alıyorsanız, bu sorunu iPhone kurtarma modu ile çözebilirsiniz.

iPhone Kurtarma Modu Kullanarak iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü

Apple iPhone Etkin Değil hatası aşağıdaki görüntüdeki gibidir. Bu sorunu gidermek için kurtarma modunu kullanabilirsiniz.

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

iTunes programını kullanarak iPhone kurtarma modu ile iPhone etkin değil hatasını gidermek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

   Adım 1

Öncelikle, iTunes programını buradan bilgisayarınıza indiriniz ve kurunuz.

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

   Adım 2

iPhone telefonunuzu kurtarma moduna sokmak için orjinal Apple USB kablosuna ihtiyacınız vardır. USB kablosunun bir ucunu bilgisayara takınız ve diğer ucunu iPhone’nunuza takmadan önce telefonunuzu kapatınız.

Telefonunuzun Home tuşuna basılı tutarken USB kablosunun diğer ucunu iPhone aygıtınıza takınız. iTunes programı otomatik olarak açılacak ve aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

   Adım 3

iTunes açıldıktan sonra iPhone güncelleme veya geri yükleme penceresinde Geri Yükle butonuna tıklayınız. iTunes aygıtınız için gerekli dosyaları İnternet’ten indirecek ve kuracaktır. iPhone’nunuz geri yüklenirken USB kablosunu çıkarmayınız ve bekleyiniz.

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü | iPhone Kurtarma Modu Kullanımı

iPhone aygıtınız geri yüklendikten sonra, telefonunuz yeniden başlayacak ve iCloud hesabı penceresinde oturum açtıktan sonra yedeklerinizi telefonunuza tekrar geri yükleyebilir ve kullabilirsiniz.

  Son Söz

Bu yazımızda, iPhone Etkin Değil iTunes’e bağlanın hatasını iPhone kurtarma modunu kullanarak giderdik. Eğer telefonunuzu geri yüklerken bir hata ile karşılaşırsanız, başka bir USB kablosu ile aynı işlemleri tekrar yapınız. iPhone kurtarma modu kullanımı sırasında, Apple’ın orjinal USB kablosunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü İlgili Yazılar

[su_box title=”İlgili Yazılar” box_color=”#242424″ radius=”0″]
♦ iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı
♦ iPhone iCloud Hesabı Kaldırma
♦ Google Play’den Uygulama İndirme
Mac Üzerinde Windows Programı Çalıştırma
VMware ile macOS High Sierra Kurulumu
[/su_box]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × four =

shares