Apple IOS 10 iCloud Unblocking (iCloud Hesabı Kaldırma) – Apple IOS 10 güncellemesi ardından bazı apple kullanıcılarının iCloud şifrelerini unutması halinde telefon açılamaz hale gelmektedir.
Apple IOS 10 iCloud Unblocking

Apple IOS 10 iCloud Unblocking (iCloud Hesabı Kaldırma)

Apple IOS 10 iCloud Unblocking (iCloud Hesabı Kaldırma)

Apple, IOS 10 güncellemesi sonucunda daha eski sürümlerinde yaşanan bu açığı etkin bir şekilde çözmüş durumdadır. İnternet üzerinde IOS 10 hariç eski güncellemelere ait birçok çözüm yolu vardır. Özellikle YouTube üzerinde birçok video ile anlatılan bu çözüm yöntemi IOS 10 güncellemesinde olmamaktadır. Çünkü Apple bu açığı IOS 10 güncellemesi ile kapatmıştır.

İkinci el bir Apple 4, 5 veya 6 aldınız fakat eski kullanıcısı iCloud hesabını kaldırmadı. Hesabı kaldırmadığı sürece telefonu açamazsınız. Özellikle telefonu IOS 10’a güncellediyse asla bu internet üzerinde aradığınız çözümler işinize yaramayacaktır.

Bu konuda ancak eski kullanıcı ile iletişime geçip hesabını kaldırmasını isteyebilirsiniz.

Muhtemelen çeşitli çözüm yöntemleri denediniz ama hala çözüme ulaşamadınız. Google üzerinde apple IOS 10 iCloud unblocking veya apple IOS 10 iCloud hesabı kaldırma diye aratıp birçok sonuca ulaştınız ama hala bir çözüm yöntemi bulamadınız. O zaman bu soruna kesin çözümü bu yazıyı okuyarak buldunuz demektir.

Apple eski güncellemeleri IOS9, IOS8 veya IOS7 icloud hesabı kaldırma işlemi kolay olabilmektedir. Şuan günümüzde sırf video izlenme süresi artsın ve reklam ücreti ile beraber para kazanma çabası sürdüren kişiler IOS 10 güncellemesine sahip apple telefonları için fake yani sahte videolar çekmektedir. Bu gibi videolar ile zamanınızı boş yere harcamamanızı öneriyorum.

Gelelim artık bu sorunun çözümüne…

iCloud Hesabı Kaldırma

♦ İkinci el Apple iPhone 6 aldınız. Ama eski kullanıcı iCloud hesabını telefondan kaldırmadı. Siz de telefonu açıp kendi iCloud hesabınızı girmek istediniz fakat eski hesap telefonda kaldığı için herhangi bir adım atamıyorsunuz.

♦ Apple iPhone 6 telefonunuzu sıfırladınız. Ama hesabı kaldırmadınız. Telefonu tekrar açmaya çalıştığınızda iCloud hesabınızın şifresini sormaktadır. Ama şifreyi unuttunuz ? Eee şimdi ne olacak ?

♦ Gmail veya Hotmail uzantılı mail adresinizin şifresini de unuttunuz? Güvenlik soruları vs bilmiyorsunuz veya hiç birini hatırlamıyorsunuz ?

♦ Apple icloud hesabınızın şifresini sıfırlamak istiyorsunuz ama Gmail veya Hotmail hesabınızın şifresini unuttuğunuz için veya iCloud hesabı oluştururken girdiğiniz güvenlik sorularını da unuttunuz ?

♦ Yapılabilecek hiçbir adım olmadığı için telefonu açamayacaksınız !

♦ İkinci el olarak aldığınız iPhone 6 telefonun sahibide şifrelerini unuttu ve iCloud hesabını kaldırmak işkence gibi gözüküyor.

   Kesin Sonuç

Öncelikle telefona ait faturayı bulmanız gerekmektedir. Faturayı bulduktan sonra Apple ile iletişime geçip bu faturayı mail olarak göndermelisiniz. Faturayı mail olarak gönderdikten sonra Apple size bilgilendirme maili gönderecektir. Daha sonra birkaç gün içinde telefonun sahibi olduğunuzu Apple onayladıktan sonra, telefona ait IMEI numarası aracılığıyla kilitlenmiş olan iCloud hesabı kaldırılacaktır.

iCloud hesabı kaldırıldıktan sonra yeni bir mail hesabı açınız ve bu mail hesabı ile iCloud hesabı oluşturup telefonunuzu açabilirsiniz. Tabi bir daha mail hesabınıza veya iCloud hesabınıza ait bilgileri kaybetmemenizi hatırlatırım. Küçük bir yere not etmenizde fayda vardır.

  Son Söz

Apple IOS 10 iCloud unblocking (iCloud hesabı kaldırma) hakkında en etkili ve kesin çözümü sizlere anlatmış bulunmaktayım. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!


Apple IOS 10 iCloud Unblocking (iCloud Hesabı Kaldırma) İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + five =