VMware Workstation 14/15.1.0 Kullanarak Bir Mac Olmadan PC veya Laptop Üzerine macOS High Sierra 10.13.6 Kurulumu

Bu yazımızda, VMware Workstation 15 Pro ile bir Mac olmadan Windows 10 PC üzerine adım adım macOS High Sierra 10.13.6 kurulumu nasıl yapılır inceleyeceğiz.

VMware Workstation 14/15.1.0 Kullanarak Bir Mac Olmadan PC veya Laptop Üzerine macOS High Sierra 10.13.6 Kurulumu

VMware Workstation 14/15 Kullanarak Bir Mac Olmadan PC veya Laptop Üzerine macOS High Sierra 10.13.6 Nasıl Kurulur?

Apple geçtiğimiz günlerde Mac işletim sisteminin 10.13.6 güncellemesini yayınladı.

Bir Mac bilgisayarı olmadan High Sierra kurmak için VM Workstation sanallaştırma programını kullanabilirsiniz. Ayrıca, VM yazılımı yerine VirtualBox’ı da kullanabilirsiniz fakat VMware Workstation üzerinde Mac OS sanal makinesi daha performanslı çalışmaktadır.

Önceki yazılarımızda High Sierra’nın eski sürümlerinin kurulumlarını yaptık. VMware, VirtualBox ve vSphere ESXi üzerinde Mac OS High Sierra kurulumu yazılarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

VM yazılımı üzerinde bir Apple işletim sistemi yüklemek için öncelikle VMware Unlocker programını kullanmanız gerekir. Çünkü, VM Workstation üzerinde yeni bir sanal makine oluştururken bir macOS seçeneği yoktur. Dolayısıyla, VMware Unlocker aracı ile bu kilidi açabilir ve macOS High Sierra yükleyebilirsiniz.

Apple işletim sisteminin en güncel sürümü 10.13.6’dır. Mac bilgisayarınız üzerinde kullandığınız High Sierra’yı 10.13.6’ya Apple Store veya ISO dosyası kullanarak sisteminizi güncelleyebilirsiniz.

Mac Olmadan mac OS High Sierra 10.13.6 Kurulumu

Eğer bir Mac bilgisayarına sahip değilseniz Windows PC veya Laptop üzerinde VM Workstation sanallaştırma programı ile Apple macOS işletim sistemi kurabilirsiniz.

Sanal makine üzerinde macOS High Sierra kurmak için aşağıdaki aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

   Adım 1 | Yeni Bir Sanal Makine Oluşturma

Öncelikle, temiz bir VMware Workstation kurulumu yapınız ve daha sonra buradan VMware Unlocker’ı bilgisayarınıza indiriniz. VM Workstation programını açınız ve yeni bir sanal makine oluşturmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

VMware Üzerinde macOS İçin Yeni Bir Sanal Makine Oluşturma

   Adım 2 | Adım Adım High Sierra Kurulumu

VM programı üzerinde sanal makine’yi hazırladıktan sonra, sanal makineyi çalıştırınız ve adım adım kurulum yapmak için için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

Apple Mac OS 13.6 sürümü ile 13.4 sürümünün kurulum aşamaları aynıdır!

Adım Adım macOS 10.13.4 Kurulumu

   Adım 3 | VMware Tools Kurulumu

VM yazılımı üzerinde Mac OS kurduktan sonra, VM Tools kurmanız gerekir. VMware Tools sayesinde sanal makineyi daha performanslı kullanabilir ve ayrıca sanal makine ile fiziksel bilgisayarınız arasında dosya kopyalayabilmenize izin verir.

Sanal makine üzerinde VMware Tools kurmak için aşağıdaki görüntüye tıklayarak ilgili yazımıza göz atınız.

macOS Üzerinde VMware Tools Kurulumu

   Son Söz


Bu yazımızda, VM Workstation 14/2018 üzerinde macOS High Sierra nasıl kurulur adım adım inceledik. Apple işletim sistemi kurulumundan sonra VM Tools ile sorun yaşarsanız, darwin.iso ile VM Tools kurabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


♦ Mac Üzerinde Windows Programı Çalıştırma
♦ Mac Üzerinde Google Chrome Yükleme
♦ Mac OS Mojave Yükleme
VM Workstation ile Apple Mojave Yükleme
♦ Mac Üzerinde Photoshop Yükleme

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: