macOS High Sierra 10.13.5 ISO İndir

Bu yazımızda, VMware, VirtualBox gibi sanal makine programları üzerinde bir Mac sistemi kurabilmeniz için macOS High Sierra 10.13.5 ISO indirme bağlantısını paylaşıyoruz.

macOS High Sierra 10.13.5 ISO İndir

macOS High Sierra 10.13.5 ISO İndir

Apple, Mac kullanıcıları için macOS High Sierra 10.13.5 güncellemesini yayınladı. macOS için yeni güncelleme bir çok hata düzeltmeleri ve küçük geliştirmeler içermektedir.

Eğer bir macOS işletim sistemi kullanıyor ve bu yeni sürüme upgrade/güncellemek istiyorsanız Apple Store üzerinden macOS 10.13.5 güncellemesini indirebilir ve kurabilirsiniz. Ancak, bir Mac işletim sistemi nasıl güncellenir bilmiyorsanız, Mac OS High Sierra Güncelleme adlı yazımızı görüntüleyebilirsiniz.

Bir Mac bilgisayarı olmadan High Sierra kurulumu yapabilmek için VMware, VirtualBox veya VMware ESXi gibi sanallaştırma programlarını kullanabilirsiniz. Önceki yazılarımızda, sanallaştırma programları üzerinde bir Apple işletim sistemi kurabilmeniz için uyumlu ISO dosyalarını yayınladık. VMware ve VirtualBox için Mac OS ISO dosyalarını aşağıdaki bağlantılardan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

VMware sanal makine üzerinde Mac OS sanal makine kullanabilmek için VMware Unlocker’ı kullanarak VMware üzerinde Apple Mac OS X kilidini açmanız gerekir. Ayrıca, VMware ESXi için de VMware Unlocker kullanılmaktadır.

Mac OS son sürüm için destekli VMware Unlocker 2.1.1’i indirmek istiyorsanız buradan ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

VirtualBox, ESXi ve VMware için macOS 10.13.5 İmajı

10.13.5 ISO dosyasını yukarıda belirttiğimiz sanallaştırma programları üzerinde kullanabilirsiniz. Apple High Sierra 10.13.5 kurulum imajını bilgisayarınıza indirdikten sonra onu Windows üzerinde açmaya çalışırsanız ISO Corrupted hatası alacaksınız çünkü bu kurulum imajını Windows üzerinde açamazsınız.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz macOS High Sierra 10.13.5 imaj dosyasını direk olarak sanal makineye ekleyiniz ve kurulumu başlatınız.

Google Drive üzerinden macOS 10.13.5 kurulum imajını bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Kurulum İmaj Dosyasını İndir

Güncelleme (26 Temmuz 2018): Mac OS 10.13.6 Yayınlandı!
Güncelleme (26 Temmuz 2018): Mac OS Mojave 10.14 Yayınlandı!

   Son Söz


Bu yazımızda, Mac OS işletim sisteminin yeni sürümü olan 10.13.5‘i sanal makineler üzerinde kullanabilmek için ISO formatına çevirerek sizler ile paylaştık. Intel işlemcili bilgisayarlar üzerinde bu imaj dosyasını kullanabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

   İlgili Yazılar


Mac Üzerinde VMware Fusion Kurulumu
VMware Fusion Kullanımı
VMware Fusion ile Windows 10 Kurulumu
VMware Fusion Kullanarak Sanal Makine Oluşturma
Mac OS High Sierra Kurulumu

14 Comments

  1. Avatar for blueskymek blueskymek 10 Temmuz 2018

    bu versiyon için VMware Tools kurulumu var mı teşekkürler.

    Cevapla

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: