GNS3 Cisco IOS İndir

GNS3 Cisco IOS İndir – Cisco sınavlarına hazırlanmak için en yaygın kullanılan programlardan biri de GNS3‘tür. GNS3 emülatör programı üzerinde Router veya Switch gibi ağ aygıtlarını kullanabilmek için Cisco IOS imajlarını indirmeniz gerekir.
GNS3 Cisco IOS İndir

GNS3 Cisco IOS İndir

GNS3 programı Cisco Packet Tracer programına göre daha spesifik ve profesyonel bir yazılımdır. Cisco Packet Tracer için herhangi bir Cisco IOS yüklemeye gerek duyulmaz fakat GNS3 için Cisco IOS indirmek ve yüklemek mutlaka gereklidir.

Gerçek Cisco Router ve Switch IOS imajlarını kullanabilmek için GNS3 programını kullanmanız gerekir. GNS3 ile bir Cisco Router emüle ederek daha profesyonel bir şekilde Cisco sınavlarına hazırlanabilirsiniz.

GNS3 programını kullanırken sorun yaşamamak için en uygun Cisco IOS imajlarını bilgisayarınıza indirebilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca, GNS3 programını bilgisayarınıza yüklemek için, GNS3 Kurulumu adlı yazıya göz atabilirsiniz. GNS3 için Router IOS imajlarını bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıdan ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

GNS3 İçin En Uygun Cisco IOS İmajları

GNS3 Cisco IOS Yükleme ⇒ Video

GNS3 Cisco IOS indirdikten sonra, GNS3 programına Cisco IOS yükleme adımlarını aşağıdaki videoyu izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, bize destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz…

GNS3 Kurulumu ⇒ Video

Ve extra olarak, Windows 10 işletim sistemi üzerinde GNS3 programı kurulum videosunu izleyebilirsiniz…

  Son Söz

GNS3 Cisco IOS İndir – GNS3 programı üzerinde çeşitli Cisco IOS imajlarını da yükleyebilir ve deneyebilirsiniz. Bu durum için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Sizlere faydalı olması dileğiyle hoşçakalın, takipte kalın!

Eğer bu makale faydalı ise, yorum yazarak geri bildirim gönderiniz. Şimdiden teşekkürler!

Yazıyı daha sonra tekrar okumak isterseniz, CTRL + D ‘ye basarak yer işaretlerine ekleyebilirsiniz!

GNS3 Cisco IOS İndir İlgili Yazılar

[su_box title=”İlgili Yazılar” box_color=”#242424″ radius=”0″]
 Cisco Router Adı Değiştirme
 Cisco Router Ip Adresi Verme
♦ Cisco Router Modları
♦ Cisco Router Temel Yapılandırma
 Cisco Switch Temel Yapılandırma
[/su_box]

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares
error: