Kategori: Cisco

Spanning Tree Uplinkfast Nedir?

Spanning Tree Uplinkfast Nedir? – STP protokolü OSI modeli katman 2’de döngüleri engellemek için geliştirilmiştir. Yedekli bir ağda meydana gelen bir kablo hatasında, STP Convergence (Yakınsama) süresinin fazla olması yüzünden birkaç özellik geliştirilmiştir.
Spanning Tree Uplinkfast Nedir?Continue Reading…

Spanning Tree Portfast Nedir?

Spanning Tree Portfast Nedir? – Bir bilgisayar veya sunucu Switch bağlantı noktasına bağlandığında ağa erişebilir ve diğer aygıtlar ile haberleşebilir. Layer 2 Switch’ler ağ üzerinde döngülere sebep olmaktadır ve dolayısıyla STP protokolü ile bu döngüler engellenebilmektedir.
Spanning Tree Portfast Nedir?

Continue Reading…

STP Protokolü Nedir? | Spanning Tree Protocol Nedir?

STP Protokolü Nedir? | Spanning Tree Protocol Nedir? – Günümüz bilgisayar ağlarında ağ yedekliliği çok büyük önem taşımaktadır. Network üzerinde iyi derecede yapılandırılan ağ aygıtlarının süreklilik başarımı maksimum seviyede artar. Switch’leri birden fazla ağ kablosu ile birbirine bağlamak network yedeklilik durumunu ifade eder.
STP Protokolü Nedir? | Spanning Tree Protocol Nedir?Continue Reading…

Ağ Yedekliliği Nedir?

Ağ Yedekliliği Nedir? – Bir ağ üzerinde uygulanan Network Redundancy (Ağ Yedekliliği) sayesinde, veri iletimi için kullanılan belirli bir ağ kablosunun arızalanması durumunda başka bir alternatif ağ kablosu üzerinden veri paketinin iletilmesi sağlanır.
Ağ Yedekliliği Nedir?Continue Reading…

error: