You cannot copy content of this page

Kategori: Cisco

Spanning Tree Uplinkfast Nedir?

Spanning Tree Uplinkfast Nedir? – STP protokolü OSI modeli katman 2’de döngüleri engellemek için geliştirilmiştir. Yedekli bir ağda meydana gelen bir kablo hatasında, STP Convergence (Yakınsama) süresinin fazla olması yüzünden birkaç özellik geliştirilmiştir.
Spanning Tree Uplinkfast Nedir? (daha&helliip;)

Spanning Tree Portfast Nedir?

Spanning Tree Portfast Nedir? – Bir bilgisayar veya sunucu Switch bağlantı noktasına bağlandığında ağa erişebilir ve diğer aygıtlar ile haberleşebilir. Layer 2 Switch’ler ağ üzerinde döngülere sebep olmaktadır ve dolayısıyla STP protokolü ile bu döngüler engellenebilmektedir.
Spanning Tree Portfast Nedir?

(daha&helliip;)

Spanning Tree Port Durumları

Spanning Tree Port Durumları – Bir Switch ilk açıldığında üzerindeki tüm bağlantı noktaları (arayüz) 4 durumdan geçer. Bu durumlar; Engelleme, Dinleme, Öğrenme ve İletme port durumlarıdır. Buna ilaveten 5. durum Devredışı durumudur.
Spanning Tree Port Durumları (daha&helliip;)

STP Protokolü Nedir? | Spanning Tree Protocol Nedir?

STP Protokolü Nedir? | Spanning Tree Protocol Nedir? – Günümüz bilgisayar ağlarında ağ yedekliliği çok büyük önem taşımaktadır. Network üzerinde iyi derecede yapılandırılan ağ aygıtlarının süreklilik başarımı maksimum seviyede artar. Switch’leri birden fazla ağ kablosu ile birbirine bağlamak network yedeklilik durumunu ifade eder.
STP Protokolü Nedir? | Spanning Tree Protocol Nedir? (daha&helliip;)

Ağ Yedekliliği Nedir?

Ağ Yedekliliği Nedir? – Bir ağ üzerinde uygulanan Network Redundancy (Ağ Yedekliliği) sayesinde, veri iletimi için kullanılan belirli bir ağ kablosunun arızalanması durumunda başka bir alternatif ağ kablosu üzerinden veri paketinin iletilmesi sağlanır.
Ağ Yedekliliği Nedir? (daha&helliip;)